Po dnešnom stretnutí je prezidentka pripravená poskytnúť vyhlásenie pre médiá! Hlava štátu je rada, že veci súvisiace s kauzou vychádzajú na povrch. "Sú to nepochybne závažné skutočnosti, ktoré boli publikované. Je nesmierne dôležité, aby vyšetrovanie prebehlo čo najskôr a efektívne, aby všetci vedeli, či došlo k spáchaniu trestných činov a kto sa ich dopustil," vyhlásila Čaputová vo štvrtok 17. 10.2019.

V utorok v noci obdržali mailom viaceré redakcie slovenských médií link na 39 hodinovú zvukovú nahrávku, na ktorej má byť údajne zachytená kauza Gorila.

Skupina Penta, ktorej spolumajiteľ Jaroslav Haščák má byť jedným z aktérov na nahrávke, už avizovala, že podá v tejto súvislosti trestné oznámenie. Rovnako spochybňuje autenticitu nahrávky.My sme v tejto súvislosti oslovili zvukového špecialistu, ktorý nahrávku exkluzívne pre náš web zanalyzoval – článok nájdete tu.

Zuzana Čaputová
Zuzana Čaputová
Zdroj: archiv

Nahrávka mala vzniknúť v byte na Vazovovej ulici v Bratislave. Spis Gorila pritom zverejnil anonym v ešte decembri 2011. Zachytávať má rozhovory medzi spolumajiteľom Penty Jaroslavom Haščákom a politikmi o províziách v štátnych obchodoch v rokoch 2005 a 2006.

Celé vyjadrenie Zuzany Čaputovej: