Prezidentka Čaputová je na informácie zo súkromia skúpa. Z času na čas zverejní fotografie so svojím partnerom Jurajom Rizmanom, chvíle strávené s dcérami Leou a Emmou si väčšinou necháva pre seba. Zdá sa však, že skrývaniu je definitívne koniec – aspoň v prípade mladšej Emmy. Ako sme v auguste informovali, popri štúdiu na strednej škole rozbieha kariéru modelky. Počas víkendu mala dokonca svoju premiéru na móle, v Bratislave sa totiž konalo podujatie Fashion LIVE 2021. A zdá sa, že vystúpením potešila nielen mamu, ale aj samotných organizátorov.

Hoci pre stredoškolskú študentku bolo podobné podujatie veľkou premiérou, manažérka Fashion LIVE Zora Husarčíková jej výkon chváli. „S jej vystúpením sme boli spokojní. Emma má veľmi peknú chôdzu, čo je záležitosť, ktorá mnohým dievčatám spôsobuje ťažkosti. Niektoré modelky totiž vynikajúco pózujú počas fotenia, no pri predvádzaní na móle môžu mať problém. Dcéra pani prezidentky však predvádzanie zvládla na profesionálnej úrovni,“ zhodnotila. Emma sa podľa Husarčíkovej slov k práci dostala prostredníctvom modelingovej agentúry a kastingu. „Modelky či modelov si vyberáme na základe prísnych kritérií a každý z nich musí spĺňať atribúty, akými sú napríklad výška a vzhľad. To všetko sme, samozrejme, mali na pamäti aj pri dcére pani Čaputovej,“ konštatovala.

Zuzana Čaputová s dcérami.
Zdroj: Facebook/Zuzana Čaputová

Už teraz však Husarčíková budúcu spoluprácu nevylučuje. "My organizujeme jednu akciu do roka či pár ďalších sprievodných podujatí, takže ak sa bavíme o spolupráci, potom hovoríme až o podujatí, ktoré sa uskutoční budúci rok," vysvetľuje. "Všetko však bude prebiehať rovnako, ako tentokrát. Opäť príde kasting a prísna selekcia modeliek," ozrejmila manažérka, ktorá ocenila aj prístup prezidentky. "Bolo veľmi milé až dojemné, ako sa z dcéry tešila, pričom na nej bolo vidieť aj miernu nervozitu z toho, ako debutové vystúpenie na móle Emma zvládne. Nášho podujatia sa totiž pani Čaputová nezúčastnila ako hlava štátu, ale ako matka, ktorá prišla podporiť svoje dieťa," uzavrela.

Výkon Emmy za mimoriadne profesionálny označil aj módny návrhár Boris Hanečka. Na móle sa predviedla aj v jeho modeli. Pravidelne navrhuje šaty aj pre prezidentku. „Máloktorá modelka zvládne rovnako dobre fotenie aj predvádzanie naživo. Pre vystúpenie na móle potrebujete mať vrodený prirodzený pohyb, akúsi gráciu. Ženy, ktoré touto schopnosťou oplývajú, pripomínajú lode vlniace sa na mori. Emma vedela chodiť nádherne, na mólo v mojich šatách doslova vyplávala a prehliadku zvládla bravúrne,“ zhodnotil. Hanečka podľa vlastných slov s Emmou spolupracoval aj v minulosti. „Vybral som si ju prostredníctvom modelingovej agentúry, no v tom čase som ešte netušil, že je dcérou prezidentky. Do budúcnosti má určite veľký potenciál,“ uzavrel.

REAKCIU prezidentky Zuzany Čaputovej nájdete v GALÉRII

Prečítajte si tiež: