Ministerka vnútra Denisa Saková má zložitú úlohu. Už mesiac hľadá náhradu za odchádzajúceho policajného prezidenta Tibora Gašpara (56). Vo funkcii má skončiť po šiestich rokoch už tento týždeň v piatok. O uvoľnenie z funkcie požiadal šéf polície v polovici apríla po dohode s novým premiérom Petrom Pellegrinim. Predseda vlády už vtedy avizoval, že bude na výber nového policajného šéfa dohliadať. A slovo veru aj dodržal.

Ministerka vnútra Denisa Saková má zložitú úlohu.
Zdroj: Diana ?ern?kov?

Podľa informácií denníka Plus JEDEN DEŇ premiér Pellegrini s výberom novej šéfky rezortu nesúhlasí a Slobodníka na tento post zamietol. Pellegrini už minulý týždeň v piatok na tlačovej konferencii naznačil, že so Sakovou bude o nominácii hovoriť. Zdôraznil pritom, že nový policajný prezident nesmie byť napojený na akékoľvek podozrivé „závadové“ osoby. „Nebol by to dobrý signál pre krajinu, ak by sme na čelo Policajného zboru postavili niekoho, kto od prvého dňa bude vzbudzovať pochybnosti, či vykonáva svoju prácu zodpovedne,“ vyhlásil rozhodne Pellegrini. Dal tak jasne najavo, akú osobu si želá na takom citlivom poste, ako je funkcia policajného prezidenta.

Premiér Pellegrini tvrdí, že nový policajný prezident nesmie byť napojený na akékoľvek podozrivé "závadové" osoby.
Zdroj: SITA

Slobodníkovi sa malo stať osudným práve napojenie na „závadové“ osoby. Problémom má byť jeho zať, manžel bývalej vicemiss Simony Brnovej Slobodníkovej. Jej partner Andrej Brna, s ktorým má Slobodníkova dcéra dvoch synov, je vplyvným podnikateľom v stavebnom biznise. Zároveň je aj honorárnym konzulom Ugandy. Okrem toho, že mladý pár, ktorý má dvoch synov, býval ozdobou večierkov, na Slovensku sa podnikateľ Brna zviditeľnil aj výstavbou známeho najväčšieho outletu iba pár desiatok kilometrov od Bratislavy. A práve tu vzniká zásadný problém.

Za výstavbou spomínaného obchodného centra stála spoločnosť One Fashion Outlet. V jednej z firiem, ktoré sa podieľali na budovaní outletu, figuroval v minulosti Slobodníkov zať Andrej Brna spolu s podnikateľom Ladislavom Bašternákom. Ide o One Fashion Outlet 1, s. r. o., kde podľa výpisu z Obchodného registra pôsobili oficiálne obaja od roku 2013 do decembra 2015, keď Bašternák z firmy odišiel. Práve Ladislav Bašternák nedávno zlomil krk ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi. Podnikateľ je dnes obvinený z daňového trestného činu, prokurátor už v prípade podal obžalobu na súd. Stanovisko samotného Mariana Slobodníka sa nám nepodarilo získať, keďže včera nedvíhal svoj mobilný telefón.

Mohlo by vás zaujímať: