Pani Janu sme navštívili dva mesiace po odvysielaní relácie.

„Zdravotne na tom teraz nie som najhoršie,“ teší sa Janka, ktorá zápasí s onkologickým ochorením, ale aj so zlou sociálnou situáciou. Pri sľuboch premiéra Fica však optimistická už nie je.

„Nič z toho, čo sľúbil, sa nestalo. Neozval sa mi ani premiér, ani nikto z jeho úradu. Mám naňho trochu ťažké srdce,“ hovorí Janka.

Okrem vlastnej návštevy a finančnej pomoci na doštudovanie staršieho syna premiér Janke sľúbil aj pomoc z úradu práce. „Poprosil som pána Richtera, aby si zamestnanec z úradu s vami sadol. Môže sa stať, že máte na niečo nárok a ani o tom neviete,“ sľuboval ešte v relácii Fico. Ešte vtedy jej prispel finančným darom.

Zobudili sa?

Po tom, ako Plus JEDEN DEŇ napísal na Úrad vlády, prečo sa nikto Janke neozval, nám namiesto odpovede zatelefonovala sama Janka.

„Volali mi práve z kancelárie Úradu vlády. Pýtali sa ma na exmanžela a poradili mi. Vraj u mňa boli začiatkom apríla a nechali mi v schránke odkaz,“ hovorí Janka, pričom upozorňuje, že nič si v schránke nenašla.

„Myslím, že mi zavolali len preto, lebo ste sa o to zaujímali,“ vysvetľuje pani Polášková.

Fico sa čuduje

Na Úrade vlády celú situáciu ospravedlňujú nedorozumením. „Mohlo to vzniknúť aj tým, že v čase, keď ju navštívili dvaja sociálni úradníci priamo doma, bola na liečení,“ píše premiérova hovorkyňa Beatrice Szabóová.

Predseda vlády tak podľa nich sľub splnil a vyjadril počudovanie, že informácia o tom, že od štátu dostáva všetko, čo má, sa k pani Jane nedostala.

Otázkou teda ostáva, prečo po našom kontaktovaní volali pani Jane z Ficovej kancelárie, že má ešte nárok na vybavenie parkovacieho preukazu a príspevku na invalidnú dopravu.