Podľa sociologičky Silvie Porubänovej sa frustrácia ľudí premieta najmä do osoby premiéra Igora Matoviča, a to najmä vďaka štýlu jeho komunikácie. Pod jeho príspevkami je nenávistných a urážlivých komentárov stále viac, a tie pozitívne aby jeden "lupou hľadal".

 

"Na  súčasnej   neistote, nervozite, úzkosti,  strachu veľkej časti populácie má podiel niekoľko faktorov. Predovšetkým  "nové" ohrozenie, ktoré predstavuje pandémia Covid 19 a jej už veľmi konkrétne dôsledky na náš každodenný život i životnú perspektívu," reagovala sociologička.

Zdôraznila, že  ľudia sa ocitli v  spleti obmedzení a príkazov.  "Pochopiteľne majú intenzívnu potrebu odpovedí na  svoje najbytostnejšie otázky.  Všetky obavy nie sú pri najlepšej vôli racionálne a individuálne  spracovateľné. Aj  preto je nevyhnutné, aby aktuálne aj zamýšľané opatrenia boli komunikované jasne, stručne, uveriteľne a jednoznačne,"poznamenala kriticky s tým, že nikto však  nemôže zaručiť, že zmena obsahu aj  formy  komunikácie razantne  spoločenskú náladu upokojí, pokiaľ sa v dohľadnom čase  viditeľne nezlepší epidemiologická situácia.

"Prvým krokom by však nepochybne mala byť snaha politických aktérov momentálne  rezignovať na  vzájomné spochybňovanie, zaviňovanie a manifestovanie " vlastnej pravdy" za každú cenu," dodala. 

Apelovať na verejnosť sa Igor Matovič  na sociálnej sieti. "SLOBODA JE ZODPOVEDNOSŤ. Ak sme ľudia, urobíme aj ťažké rozhodnutia a ukrojíme si zo svojho pohodlia, len aby sme zachránili život aj neznámeho človeka. Ak to nie sme ochotní pre neznámeho chorého či starého človeka spraviť, žijeme len v ilúzii, že ľuďmi sme," napísal premiér s tým, že tak ostré reakcie od ľudí zrejme načakal. Premiérovi pritom manažovanie krajiny cez sociálnu sieť vyčíta takmer každý odborník. S negatívnymi reakciami sa stretáva aj za to, akým spôsobom rozdúchava vášne a rozdeľuje spoločnosť. 

Takto mu to spočítali! Týmito komentármi dala verejnosť premiérovi na plač pádny dôvod

"Pokiaľ  ľudskosť, solidarita, súčinnosť na Slovensku majú vydržať  v mene  víťazstva nad Covid 19, nepôjde to bez vierohodného  posilňovania nádeje!  Nemá zmysel, ba je priam kontraproduktívne vyčítavo sa vracať aj do nedávnej minulosti. Nakoľko v podstate nemáme na výber všetky sily a vôľu treba sústrediť    na spoločný  cieľ, konsensuálne opatrenia, všeobecnú prístupnosť  vakcíny a čo najrýchlejšie zaočkovanie rozhodujúcej časti populácie," dodala sociologička na záver.

Prečítajte si aj: