Rodičia nového premiéra pochádzali z Borovej, maličkej obce neďaleko Trnavy. „Mama si ho rovno z pôrodnice priniesla do tohto domu,“ prezrádza Matovičov strýko Jozef Viskupič, otec súčasného trnavského župana. Do rodnej obce však Matovič nechodí. „Ani si nepamätám, či tu v poslednom čase bol,“hovorí starostka Borovej Blanka Matovičová, premiérova teta. „Pamätám si ho s jedným faxom v obývačke jeho mamy, keď začínal podnikať. Všetko si vybudoval šikovnosťou a rozumom,“dodáva starostka.

Igor Matovič
Igor Matovič
Zdroj: screesnhot

Vyrastal však na trnavskom sídlisku a dodnes býva v činžiakovom byte po rodičoch, hoci v južnej časti mesta stavia dom. Nikto z jeho panelákových susedov, ktorých sme oslovili, by nepovedal, že raz vstúpi do politiky. „Bol to normálny chalan. V ničom nevynikal, skôr bol taký utiahnutý. Mal veľmi prísneho otca,“prezradil jeho rovesník Martin. „Vždy to bol slušný chlapec. Keď ho sledujem v televízii, veľmi mi pripomína jeho otca Fera. Ten bol priamy tvrdý chlap, vzorný straník,“poznamenal sused Jozef.

Milan Bujaček učil nielen Igora Matoviča a jeho sestru Zuzanu, ale dokonca aj ich mamu. „Keby som neučil Marienu a nepoznal ich ako rodinu zo susedného vchodu, ani by som nevedel, že nejaký Igor existuje. V škole nevytŕčal z radu, nereprezentoval v športe či v nejakých predmetoch. Podľa mňa bola Zuzka priebojnejšia. Vyštudovala medicínu, no zanevrela na ňu po otcovej smrti. Na protest, že ho lekári nevyliečili z rakoviny. Teraz predáva parfumy vo vlastnom obchode,“prezradil.

Pokračovanie článku nájdete na  nasledujúcej strane