Odborníci odhadujú hodnotu vily aj okolo milióna eur. A to je iba nástrel, ťažko totiž povedať, v akom stave sa nehnuteľnosť nachádza .

„V danej lokalite má veľkú hodnotu pozemok. Táto vila vyzerá dobre. Ak nemá narušenú statiku, tak je to veľké plus,“ hovorí odborník z oblasti realít.

Biľak spolu so svojím zaťom Jozefom Ševcom mal vilu odkúpiť ako dva byty v sedemdesiatych rokoch. Za 4,5-izbový byt mal Biľak zaplatiť 250-tisíc korún, takmer 90-tisíc za trojizbový byt v tej istej vile vraj zaplatil Biľakov zať Jozef Ševc.

Kupovať vraj mohol každý

Niektorí odborníci to označili za nákup pod cenu. „To je taká hlúposť, ako je koniec sveta,“ povedal denníku Plus JEDEN DEŇ Ševc.

„V Bratislave v tom čase bolo predaných 120 víl. Bol aj súd. Ten to uznal a dal nám za pravdu,“ zdôraznil Ševc, ktorý trvá na tom, že so svokrom neboli pri kúpe zvýhodnení.

O niekoľko rokov neskôr, pri pohľade na výpis z katastra nehnuteľností, je jasné, že rozľahlú vilu vlastní iba Ševc s manželkou, Biľakovou dcérou Naďou.

„Lebo nikdy to Biľak nemal, takže mi dajte svätý pokoj,“ reagoval Ševc na našu otázku, prečo v katastri nefiguruje aj Biľakovo meno. Zároveň však potvrdil, že Biľak v minulosti kupoval byt. Okrem Nade mal však Biľak aj syna Dimitrija. Ten si však na vilu zrejme nárok robiť nebude.

„Samozrejme, že nie. Čo vy do toho pletiete švagra?“ dodal naštvaný Ševc.

Vedľa manželky

Vasil Biľak († 96) zomrel vo štvrtok v skorých ranných hodinách. Pohreb by sa mal konať v bratislavskom krematóriu v utorok 11. februára o 14.30.

Jeho popol by mal byť podľa zistení denníka Plus JEDEN DEŇ uložený vedľa manželky Anny v Slávičom údolí.