Truban na sociálnej sieti vysvetľuje, že po voľbách sa jeho strana rozhodla pomáhať a ponúkať konštruktívnu a odbornú kritiku vždy, keď si budú myslieť, že veci v štáte sa dajú robiť lepšie. „Budeme spolu s vami kričať a upozorňovať vždy, keď budú prehliadať vaše problémy,“ napísal Truban.

Predseda liberálov pomenoval aj akým smerom chce PS pokračovať: „Chcem, aby sme presne na tomto neúnavne pracovali a spoločne robili z PSka silnú, modernú, zelenú, proeurópsku a liberálnu stranu. Pretože tie najväčšie bitky, v ktorých bude treba zabojovať o naše hodnoty a podobu Slovenska, sú ešte pred nami.“ Truban si je tiež istý, že v PS sa nikdy nebudú báť postaviť za ich hodnoty.

Šéfovi mimoparlamentnej strany po voľbách povedal, že sa zvolá stranícky snem a on už nebude kandidovať na predsedu, s tým, že v politike zostane. „Postupne mi ale členovia začali písať, aby som znova kandidoval. Že zodpovednosť som prijal, ale že na sneme mi chcú dať vysvedčenie a zároveň aj takto rozhodnúť o budúcnosti PSka a mať možnosť výberu z viacerých kandidátov na predsedu,“ odôvodňuje Truban svoje rozhodnutie kandidovať za predsedu PS.

Vraj mu dokonca prišla aj výzva podpísaná vyše stovkou členov PS, lídrov regionálnych buniek z celého Slovenska aj zakladajúcich členov. „Chcem povedať, že charakter a pracovitosť ľudí v PS mi dáva obrovskú nádej a energiu. Ich dôvera je hlavným dôvodom, pre ktorý znovu kandidujem,“napísal o svojom rozhodnutí Truban.

Iba nedávno sa predsedovi PS narodila dcérka, a tak bude zaujímavé sledovať, ako spojí prípadnú predsednícku stoličku s novou šťastnou novinkou v jeho živote. Truban v tom ale problém nevidí: „Keďže sme mimoparlamentná strana, nebude ma to vôbec obmedzovať pri rodičovských povinnostiach.“ Truban nám povedal aj to, čo mu vadí na aktuálnej politickej scéne: „Koaliční poslanci by sa nemali zúčastňovať svadby Smeru s ĽSNS a hlasovať spolu s nimi. Výročnú správu Verejnej ochrankyne práv Márie Patakyovej nevzali okrem Smeru a ĽSNS na vedomie ani poslanci Sme rodina a niektorí z OĽaNO.“

Anketa
Urobil podľa vás Michal Truban správne rozhodnutie o tom, že bude kandidovať na predsedu PS?
  • 10%
  • 62%
  • 28%