Bolo to prvýkrát, čo český politik rečnil v našom parlamente. Obaja politici dali najavo, že slovensko-české vzťahy sú nadštandardné a v Európe nám ich mnohí závidia. „Vzájomné návštevy v zákonodarných zboroch sú potvrdením výborných vzťahov Čechov a Slovákov, ktoré boli vyvrcholením tohtoročných okrúhlych štátnych osláv, 100. výročia vzniku Československej republiky. Spoločnými stretnutiami deklarujeme naše nadštandardné priateľské vzťahy, ktoré nemajú v Európe obdoby,” vyhlásil Danko.

Vondráček vyzdvihol okrem iného našu spoluprácu v rámci Vyšehradsekj štvorky."Mnohí nás obdivujú, niektorí nám závidia a čudujú sa, že si vzájomne fandíme v športe. Vzťahy Čechov a Slovákov nikdy neboli spontánnejšie a prirodzenejšie ako dnes,“ povedal Vondáček.

Šéf českej snemovne si pochvaľoval atmosféru v slovenskom parlamente a nezabudol povedať, že Andrej Danko zožal v českej snemovni veľký aplauz.  "Danko nedávno vystúpil aj v našom českom parlamente. Keď u nás rečnil, tak zožal veľký potlesk, koalícia a aj opozícia odložila spory a mám pocit, že tak to bolo aj dnes,"  pochvaľoval si Vondráček.

Šéf národniarov Danko a jeho náprotivok Vondráček majú toho spoločného viac, než len predsedovanie. Rovnako ako aj Danko, Vondráček bol mnohými politikmi kritizovaný za to, že sa v Rusku stretol so šéfom ruskej dumy Viačeslavom Volodinom, ktorý je na sankčných zoznamoch Európskej únie a Spojených štátov.

Zdá sa, že si obaja štátnici rozumejú. Andrej Danko mu dokonca dal do daru fujaru a Vondráček si tak mohol vyskúšať svoju kapacitu pľúc. „Daroval som českému kolegovi Radkovi Vondráčkovi fujaru, ktorú si nielen odniesol domov, ale i na nej zahral," pochválil sa Danko.