Nitrianskeho podnikateľa v nedeľu ráno  priviezla  polícia s putami na rukách. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry v rýchlosti uviedol aj dôvody väzby. "Podal som návrh na vzatie obvinených do väzby z dôvodov kolúznej väzby (obava, že bude pôsobiť na spoluobvinených alebo na svedkov, alebo mariť dôkazy, pozn. red.) a preventívnej väzby,"povedal.  Informácie budeme aktualizovať...

Podnikateľa zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) v piatok (3.7.) večer v rámci akcie "Dobytkár"  v ktorej sú vyšetrované úplatky v Pôdohospodárskej platobnej agentúre za zatiaľ viac ako 10 miliónov eur. No ešte predtým prišiel Bödör vypovedať na políciu (ak by neprišiel, vydali by naňho zatykač)

Bödöra vo štvrtok kontaktoval vyšetrovateľ kauzy s tým, že ho chcú vypočuť a odovzdať mu obvinenie. Norbert Bödör, ktorý bol v tom čase s rodinou v Chorvátsku vyšetrovateľa informoval, že príde v piatok. A práve v piatok polícia informovala, že v rámci akcie Dobytkár na celom území Slovenska NAKA vykonala zaisťovacie úkony a vzniesla obvinenie trom fyzickým osobám a dvom právnickým osobám za obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Krátko po zaistení nitrianskeho podnikateľa, prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal aj podnet na jeho vzatie do väzby.  "Sudca pre prípravné konanie, pracovisko Banská Bystrica bude o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) na vzatie do väzby dvoch osôb P.K. a N.B., ktoré sú obvinené z obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti, rozhodovať v nedeľu (5.7.) od 10.00 h na ŠTS v Banskej Bystrici," uviedla ešte v sobotu hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjáková.

Mohlo by vás zaujímať: