Neochvejnou jednotkou medzi slovenskými a českými boháčmi je český podnikateľ Petr Kellner (55), majoritný vlastník holdingovej spoločnosti PPF Group N.V. registrovanej v Holandsku. V minulosti bol členom správnej rady finančnej skupiny Assicurazioni Generali, ktorá spoločne so spomínanou PPF tvorila medzinárodný poisťovací holding vlastniaci napríklad Českú poišťovňu.

Jeho majetok sa odhaduje na astronomických 11,240 miliardy eur. Na druhom mieste v rebríčku najbohatších je Slovák Patrik Tkáč, jeho majetok sa odhaduje na 3,2 miliardy eur, najznámejší je z pôsobenia v J&T Private Equity Group. Tretie miesto patrí významnému investorovi v energetike Danielovi Křetínskému s majetkom 3,06 miliardy eur.

Hoci sa majetok najbohatších mužov dnešného rebríčka môže zdať ako nedosiahnuteľný, svet napriek tomu pozná aj majetnejších mužov. Kým spoločná hodnota majetku všetkých 100 českých a slovenských podnikateľov z dnešného rebríčka predstavuje 60,5 miliardy eur, hodnota majetku najbohatšieho muža sveta Billa Gatesa (64) sa odhaduje takmer na 100 miliárd eur! Kto zo Slovákov či z Čechov so slovenským pôvodom sa dostal do rebríčka najvyššie?

Zakladateľ firmy Microsoft Bill Gates.
Zakladateľ firmy Microsoft Bill Gates.
Zdroj: aftermathnews.files.wordpress.com

5 najbohatších Slovákov nájdete na ďalšej strane