Na mohutný protest proti premiérovi v demisii Andrejovi Babišovi sa zmenila demonštrácia pôvodne namierená proti Zdeňkovi Ondráčkovi. Ľudia sprvu vyšli do ulíc, aby vyjadril nesúhlas, že Ondráček sa dostal do čela komisie pre kontrolu činnosti Generálnej inšpekcie bezpečnostných zborov (GIBS). Demonštrácia sa však po čase obrátila proti Andrejovi Babišovi. Ľudia skandovali heslá ako „Babiše, do koše!“, „Komouše nechceme!“ alebo „Bureš musí z vlády a proto jsme tady“. Informácie priniesol portál sme.sk.

V Prahe sa protest  zvrtol na demonštráciu namierenú proti premiérovi Babišovi.
V Prahe sa protest zvrtol na demonštráciu namierenú proti premiérovi Babišovi.
Blesk

Celkovo v jedenástich českých mestách sa v pondelok konajú demonštrácie proti zotrvaniu poslanca KSČM Zdeňka Ondráčka na čele GIBS. Ondráčka do funkcie zvolili v tajnom hlasovaní minulý piatok. V Prahe ľudia podpisujú petičné hárky. Podpisy v stredu organizátori doručia do Snemovne.

Ondráček ako člen zložiek Zboru národnej bezpečnosti hrubou silou zasahoval na demonštráciách počas Palachovho týždňa v roku 1989. Viacerí českí poslanci mu pred piatkovým hlasovaním vyčítali, že sa za to doteraz neospravedlnil. Strana ANO, ktorú vedie Andrej Babiš, rokuje o podpore vlády práve s komunistami, ktorí svojho poslanca Ondráčka opakovane do funkcie navrhli a na piaty pokus aj presadili.

Babiš teraz tvrdí, že je za odvolanie Ondráčka a keď to nenavrhne niekto iný, urobí to on sám.