Také slová sa mu určite nečítali ľahko. Aj keď papier znesie veľa, Ficovi sa po prečítaní listu muselo zahmliť pred očami. Podľa našich informácií totiž exminister školstva Dušan Čaplovič premiérovi odkázal, že vo funkcii podpredsedu strany končí!

>> Vrcholoví smeráci budú mať smutné Vianoce. Fico avizuje zimné čistky!

Čo stojí za jeho rozhodnutím, sa nám nepodarilo zistiť. K téme sa totiž odmietal vyjadrovať. Za odchodom sa však môže skrývať aj únava, keďže politik v súčasnosti pôsobí v troch parlamentných výboroch.

Veľké čistky v SMER-e: Prvé mená nepohodlných, ktorí sú na odstrel!

Dušan Čaplovič
Dušan Čaplovič
Zdroj: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok

Dušan Čaplovič chce, ako podpredseda Smeru, skončiť.
Zdroj: Plus JEDEN DEŇ

Po nedávnej smeráckej konferencii premiér Fico naznačil, že v strane sa chystá veľké upratovanie. Personálne zmeny sa majú týkať podpredsedníckych funkcií, do ktorých zasadnú nové tváre. Aj keď Fico odmietol prezradiť konkrétne mená, v kuloároch sa už dlhšie šuškalo, že miesto podpredsedu opustí práve Čaplovič. Ďalším odídencom má byť údajne Pavol Paška, ktorému sa napriek škandálu s predraženým piešťanským CT-čkom podarilo udržať v strane miesto podpredsedu. To sa však môže už čoskoro zmeniť.

>> Nenápadné sídlo staviteľa Bonaparte. Neuveríte, kto túto chatrč vlastní!

Odborník však komentoval vnútrostranícke zmeny veľavravne.“Aj po konferencii je zrejmé, že výrazné zmeny nastanú na podpredsedníckych stoličkách strany. Miesto pána Čaploviča a Pašku bude vymenené určite,“ potvrdil politológ Michal Horský.

Čo si budúcnosti strany Smer-SD myslíte vy? Vyjadrite svoj názor a prispejte svojím komentárom do diskusie.