Niekdajší SaS-kár Martin Poliačik je nielen poslanec Národnej rady, ale najmä otec a manžel, a tak je prirodzené, že okrem tých pracovných, musí riešiť aj starosti súvisiace s každodenným rodinným životom. Okrem tých bežných mu však s manželkou pribudol aj jeden problém navyše. "Ja aj Hanka sme sa narodili v Československu, obe krajiny sú nám blízke. Európsku úniu považujeme za skvelý projekt aj kvôli tomu, že vďaka slobode pohybu sa v nej človek môže cítiť všade trochu doma. Zisťujeme teraz podmienky pre dvojité občianstvo v českej aj slovenskej legislatíve. Manželkin otec je Čech, Hanka tam má korene a polovicu rodiny, rada by si ponechala obe," vysvetľuje podpredseda Progresívneho Slovenska. 

Poslanec Martin Poliačik na sociálnu sieť zavesil dokument, v ktorom prehlasuje to, že súhlasí s tým, aby jeho manželka bývala s ním v ich byte.
Poslanec Martin Poliačik na sociálnu sieť zavesil dokument, v ktorom prehlasuje to, že súhlasí s tým, aby jeho manželka bývala s ním v ich byte.
Zdroj: facebook M.P.

Potom však prišiel problém. U Poliačikovcov sa začal boj s byrokratickým systémom. Získať dvojité občianstvo, alebo aspoň potvrdenie o predĺžení pobytu, nebude také jednoduché.

"Toto je suverénne najabsurdnejší kus papiera, čo som v živote podpísal,"
neskrýval svoje rozhorčenie Poliačik na sociálnej sieti a pridal fotku čestného prehlásenia o tom, že Hana žije dlhodobo na Slovensku, má tu rodinu a dokonca aj nehnuteľnosť.  "Moja žena, občianka členského štátu EU, žijúca na Slovensku od malinkatého malička, bývajúca s vlastnou rodinou vo vlastnom byte, vlastniaca dve na Slovensku registrované firmy, ktoré platia tomuto štátu dane, potrebuje na predĺženie pobytu notárom overené čestné prehlásenie, že ja, jej manžel, súhlasím s tým, aby so mnou bývala v našom byte," pokračuje poslanec.

Ako sám ďalej uviedol, jeho manželka Hanka musela trikrát o piatej ráno  čakať uprostred poľa vo Vajnoroch, aby sa jej celý tento cirkus podarilo uzavrieť.  "Aj pre takéto veci je potrebné tento unesený štát postaviť z hlavy naspäť na nohy. Písmo som volil primerane situácii," dodal na záver.

Oddelenie cudzineckej polície v Bratislave na naše otázky zatiaľ nereagovalo. 

VIAC FOTOGRAFIÍ MARTINA POLIAČIKA S MANŽELKOU HANKOU NÁJDETE V GALÉRII.

Mohlo by vás zaujímať: