Patrick Linhart sa dostal do parlamentu na kandidátke hnutia Sme rodina a najviac sa zaoberá reguláciou v potravinovej politike. Nezdržal sa však ani pri téme otvorených škôl, ktoré pokračujú v prezenčnom vyučovaní aj počas núdzového stavu a zákazu vychádzania. Konzílium odborníkov síce odporúčalo školy zatvoriť na dva týždne, šéf rezortu školstva Branislav Gröhling a jeho stranícki kolegovia zo SaS trvali na tom, aby deti sa mohli naďalej učiť v triedach.

Najmä toto rozhodnutie vytočilo koaličného poslanca. Na sociálnej sieti zverejnil poriadne ostrý status, v ktorom skritizoval Gröhlinga. "Bývalému pánovi kaderníkovi zjavne nezáleží na deťoch a ich zdraví. Nešlo by o nič zvláštne, keby nešlo o ministra školstva," napísal Linhart, ktorý sa pred výkonom poslaneckého mandátu prezentoval ako potravinový kritik.

Ministrov prístup k téme označil za populistický a odhalil aj detaily včerajších rokovaní na Úrade vlády. Podľa slov Linharta, ktorý sa na krátky čas tiež zúčastnil zasadnutia, zas došlo k ostrej hádke koaličných partnerov OĽaNO a SaS. Zneli podľa neho aj vyhrážky vetovaním ci odchodom Gröhlinga z funkcie. 

Poslanec pritom spomenul aj to, že už dávnejšie tají zášť voči Gröhlingovi. "Čo ma však u ministra populizmu prekvapilo, je jeho absolútny nezáujem o moju požiadavku, aby ministerstvo školstva uvažovalo o zaradení vyučovacieho predmetu, ktorý by deti pripravil a viedol k správnej životospráve. Som potravinár a chcel som iba, aby deti v školách dostali základy správneho stravovania a životného štýlu," prezradil člen Sme rodina.

Dodal, že posledné dva mesiace sa niekoľkokrát pokúšal o stretnutie s ministrom školstva, ten však jeho snahy ignoroval: "Buď predo mnou utekal, alebo keď som ho odchytil, tak mi sľúbil, že sa „určite stretneme“. Podľa slov Linharta mu saskár nakoniec ukradol tému potravinového semaforu pre školy a vyhlásil, ako ide robiť reformu stravovania v školách. "Skopírovali sa moje myšlienky, dokonca aj fotografie zo škôlok, kde som pripravoval stravu spoločne so škôlkármi," sťažuje sa v príspevku poslanec Národnej rady.

Svoj status však ukončil poriadne ostrým nadávaním na adresu ministra školstva, kde spomenul aj Gröhlingovu celebritnú minulosť a poslal mu drsný odkaz.

Kto musel hasiť problémy? Zistíte v GALÉRII