Židovskú hviezdu si Viera Dubačová a Ondrej Dostál pripli aj preto, aby upozornili na nebezpečenstvo fašistov v parlamente. "Dnes je to presne 83 rokov, čo nemecký Reichstag schválil Hitlerovej vláde schvaľovať zákony bez posvätenia parlamentom, čím sa 23. marca 1933 zavŕšila premena Nemecka na nacistickú diktatúru. Je len symbolické, že presne 83 rokov po tomto akte napochodovali do slovenského parlamentu slovenskí fašisti. Je to nebezpečné a chceme na to upozorniť," povedal Dostál.

Dubačová chce dať hviezdou najavo poctu ľudskej dôstojnosti a slobode. "Budem v službách každého jedného občana. Je to pocta ľudskej dôstojnosti a slobode, ktorej by mala byť podriadená každá činnosť v štátnom aparáte," uviedla Dubačová.

Ustanovujúca schôdza naberá obrátky: Poslanci OĽaNO zavítali so židovskými hviezdami!

Reakcia Mazureka z Kotlebovej strany

Poslanec za Ľudovú stranu Naše Slovensko (ĽSNS) Milan Mazurek sa k žltej hviezde na hrudi niektorých poslancov veľmi vyjadrovať nechcel. "Nie som Žid, nemám si o tom čo myslieť," povedal.

Jeho stranícky kolega Milan Uhrík považuje hviezdu u poslancov za cirkus. "Je to cirkus, nedôstojné tohto miesta," reagoval pre TASR a zároveň sa pýta, čo s tým má ĽSNS. Označenie fašisti odmietol. "My sa za fašistov vonkoncom nepovažujeme," vyhlásil.

Členovia ĽSNS sa podľa neho považujú za normálnych slušných ľudí, ktorí chcú, aby zákony platili pre všetkých rovnako. Potvrdil, že poslanci za ĽSNS nosia po vonku zbrane, pri vstupe do parlamentu ich odkladajú. Budú v tom aj pokračovať, keďže sa podľa Uhríka cítia ohrození. "My sa cítime ohrození, našich členov niekoľkokrát napadli aktivisti, feťáci," povedal s tým, že oni ľudí nenapádajú.