V štúdiu sa stretol podľa predvolebných preferencií agentúry Focus z januára tretí najsilnejší kandidát so štvrtým. Harabin, sudca Najvyššieho súdu, v ňom získal 11,7 % a šéf Mosta-Híd Béla Bugár 10,1 %. Podľa politického analytika Jána Baránka Harabin dominoval aj v diskusii.

„Harabin mal hlavné slovo,“ povedal analytik, ktorý dodal, že Bugár si nevytvoril dostatočne veľký priestor na to, aby ho mohol celkovo porovnať s jeho súperom. Podľa Baránka bol Bugár nervóznejší ako obvykle. „Nemyslím si, že to bolo z toho, že nemal argumenty, skôr to bolo preto, lebo sa nedostal k slovu,“ povedal. Podľa analytika Harabin rozmýšľa až vo forme výrokovej logiky. „Keď ide svojím logickým systémom krok za krokom, dokáže dať veci do roviny, ktorá mu neškodí,“ dodal.

Obaja diskutéri sa hádali najmä o období mečiarizmu. Podľa Harabina bol Mečiar tvorcom našej štátnosti a nedovolil výpredaj nášho majetku do zahraničia. „Mečiar porušoval zákon v kuse. Za Mečiara tu vznikli silné mafie, za Mečiara sa mi stalo, že mi hodili granát. Mečiar vytvoril divokú privatizáciu na Slovensku,“ odvetil mu Bugár. Predseda Mosta-Híd tvrdí, že to, čo sa privatizovalo za Mečiara, je už všetko preč. „Zdochnuté, vykradnuté, až na malé výnimky.

Na záver sa prezidentskí kandidáti pustili do zahraničnej politiky. Sudca Najvyššieho súdu tvrdí, že Krym nebol anektovaný a o žiadnej ruskej agresii nemôže byť ani reči. Podľa Bugára však ide o jednoznačnú okupáciu. Na záver sa Harabin Bugára opýtal, či by odstúpil od Istanbulského dohovoru. Ten mu odvetil, že to nie je potrebné, lebo parlamentom nebol prijatý.


Najlepšie hlášky diskutérov nájdeš na ďalšej strane!