Pohrebná omša sa začala pred pár minútami, pred dorazil Boris Kollár a aj hokejový brankár Ján Lašák. 

Pohrebu sa zúčastnil aj politický analytik Ján Baránek, ktorému bol Binder za svedka na cirkevnej svadbe, aj primátorka Banskej Štiavnice Nadežda Babiaková. Objavil sa aj Ľudovít Kaník.

Binderovu smrť najťažšie nesú jeho deti: Dojímavé slová plné bolesti

Prišiel aj politický analytik Ján Baránek.
Prišiel aj politický analytik Ján Baránek.

Autor: Vlado Benko jr.

"Ondro mi bol svedkom na cirkevnej svadbe, ja som krstný jeho najmladšiemu synovi. Bol to dobrák od kosti... Za to, že je v ĽSNS sa nebudem tváriť, že ho nepoznám," povedal Baránek.

"Je hanba, že neprišiel nikto z vlády či z vedenia parlamentu," dodal.

Posledné zbohom poslancovi Binderovi prišli dať aj jeho kolegovia zo strany ĽS Naše Slovensko. Pohrebu sa zúčastnil aj predseda strany a banskobystrický župan Marian Kotleba.

V kostole sme medzi smútiacimi zahiadli aj "majstra n" Jozefa Nodžáka.

Posledná rozlúčka s poslancom za ĽS Naše Slovensko Ondrejom Binderom.
Posledná rozlúčka s poslancom za ĽS Naše Slovensko Ondrejom Binderom.
Zdroj: Plus JEDEN DEŇ/Vlado Benko jr.

Na pohreb prišli medzi prvými kotlebovci.
Autor: Vlado Benko jr.

Minútou ticha za zosnulého poslanca Ondreja Bindera dnes otvorili štvrtú schôdzu poslanci NR SR.

Politický analytik Baránek na Binderovom (†46) pohrebe: Vláda by sa mala hanbiť!

Ondreja Bindera si uctili minútou ticha aj poslanci NR SR.
Autor: TASR

Politický analytik Baránek na Binderovom (†46) pohrebe: Vláda by sa mala hanbiť!

 Poslanec Ondrej Binder zomrel v piatok 13. mája na ceste medzi Banskou Belou a Banskou Štiavnicou. Podľa výsledkov predbežnej pitvy bol dôvodom infarkt, ktorý poslanca postihol počas šoférovania.

Binder so svojím vozidlom prešiel do protismeru a bočnou stranou auta narazil do zvodidiel. Privolaným záchranárom sa už nepodarilo poslanca zachrániť.

Ondrej Binder bol členom strany KDH, ktoré však opustil. Binder bol podporovateľom rôznych kultúrnych a športových aktivít v obci Svätý Anton, v ktorej žil.

V tejto obci bol aj poslancom a istý čas zastával post zástupcu starostu. Inicioval aj vznik Komisie športu a mládeže Banskobystrického samosprávneho kraja.

Mal stolársku firmu a ranč Nádej. V poslednom čase ho postihli aj finančné problémy, ktoré však poslanec netajil a pre denník Plus Jeden Deň povedal, že je dôležité, že chce a snaží sa splácať.

Pod číslom 7 kandidoval v parlamentých voľbách 5. marca 2016 za Kotlebovú Ľudovú stranu Naše Slovensko (ĽS NS). Bol členom Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre kultúru a médiá.