Sme rodina

Petra Krištúfková (43, poslankyňa Sme rodina)

,,9. schôdza Národnej rady Slovenskej republiky Na obr. Adriana Pčollinská, Petra Krištúfková
Zdroj: JÚLIUS DUBRAVAY
  1. Predpokladám, že s očkovaním na mňa príde rad až o niekoľko mesiacov. Takže sa dám zaočkovať tou vakcínou, ktorá bude aktuálne k dispozícii.
  2. Som za akúkoľvek možnosť, ktorá by pomohla znížiť krivku počtu nakazených a zlepšiť aktuálnu pamdemickú situáciu. V prvom rade je potrebné si  uvedomiť, že ide o ľudské životy.  Rozumiem kritike zo strany ľudí, že išlo o neštandardné riešenie, ale ostatné vakcíny aktuálne meškajú s dodávkami. Navyše, vakcínou Sputnik V boli už očkovaní tisíce ľudí vo svete, preto verím, že ľuďom, ktorí preukážu záujem o túto vakcínu, to bude umožnené aj na Slovensku.

Patrick Linhart (44, poslanec Sme rodina)

Poslanec NRSR Patrick Linhart.
Zdroj: TONY ?TEFUNKO
  1. Určite áno.
  2. Zaobstaral ich, lebo je premiér a ako premiér musí robiť pre svoju krajinu všetko. Druhá vec je, keď tie vakcíny už máme, tak aby sa dali skontrolovať riadnou registráciou cez Európsku liekovú agentúru a ja si myslím, že to bude bez problémov. Premiér musí zaobstarať všetko dostupné pre ľudí. Druhá vec je, či ju pred vakcináciou ľudí budú mať preverenú Európskou liekovou agentúrou. Osobne s tým však nemám problém.

Smer-SD

Jana Vaľová (55, poslankyňa Smer-SD)

Na snímke Jana Vaľová (SMER-SD)
Zdroj: Michal Svítok
  1. Pokiaľ mám informácie, tak je to robené podľa starých technológií, ale neviem, čo je na tom pravda. Tie sú už časom odskúšané a preto im ľudia veria. Keďže mám protilátky, nedávam sa zatiaľ očkovať. Ale ak by som ich nemala, tak asi áno.
  2. V tomto prípade poviem, že ľudia by mali mať na výber. Je taká doba, že aj procesy potrebujú rýchle jednanie. Štátny ústav na kontrolu liečiv by však mal schváliť ruskú vakcínu, bežne sa to robí aj v Maďarsku alebo Česku. Ak je takéto ohrozenie ako pandémia, majú sa hľadať všetky dostupné lieky a ľudia majú mať právo výberu.

Dušan Jarjabek (67, poslanec Smer-SD)

Dušan Jarjabek
Zdroj: JÚLIUS DUBRAVAY
  1. Na túto otázku neodpoviem, lebo sa týka môjho zdravotného stavu.
  2. Vakcíny chýbajú a myslím si, že každá vakcína, ktorá príde, a je jedno okiaľ, pokiaľ sú s ňou dobré skúsenosti, tak ja jej dôverujem. Je minimálne tak dobrá, ale aj zlá, ako všetky ostatné. Spôsobu dovezenia celkom nerozumiem. V tomto prípade účel svätí prostriedky. Zdravie občanov je mi nadradené nad všetky príkazy aj zákazy. Treba sa pozerať či nám vakcína pomôže prekonať krízu na Slovensku, alebo nie.

Robert Kaliňák (49, bývalý minister vnútra)

Robert Kaliňák
Zdroj: MATEJ KALINA
  1. Ešte som si nevybral. Keď pozerám výsledky tak Sputnik ich má dobré.
  2. Konanie tejto vlády je celé zvláštne. Takáto aktivita mala byť aj v prípade ďalších vakcín, ktoré by mohli pomôcť Slovensku. Pre mňa je na prvom mieste zdravie občana. Či bude premiér a ministri stáť pri nemeckej, americkej, alebo akejkoľvek vakcíne, tak to mi je jedno. Pokiaľ to bude pre dobro občana, tak nech tam stoja aj tri hodiny. 

Prečítajte si tiež: