OĽANO

Andrej Stančík (25, poslanec OĽaNO)

Poslanec Andrej Stančík (OĽaNO)
Zdroj: Instagram A.S.
 • Sputnikom by som sa nechal očkovať jedine po registrácii.
 • Ja chápem, že sme vo veľmi zúfalej situácii a každá vakcína sa počíta, ale to, že dodávku prišiel vítať premiér nepovažujem za najšťastnejšie.

Kristián Čekovský (30, poslanec OĽaNO)

Bývalý redaktor RTVS a nový predseda Výboru NR SR pre kultúru a médiá Kristián Čekovský.
Zdroj: Dave Mariancik
 1. V tejto chvíli by som uprednostnil schválené vakcíny. Ak bude mať Sputnik dobré výsledky, tak sa časom rozhodnem aj pre túto vakcínu.
 2. Je to pomerne neštandardné, ale ide o veľkú dodávku pre Slovensko a ľudí to môže primieť k očkovaniu. 

György Gyimesi (40, poslanec OĽaNO)

Na snímke poslanci hnutia OĽaNO zľava Anna Záborská, Juraj Gyimesi a Richard Vašečka
Zdroj: Jakub Kotian
 1. Celkom určite áno. Napriek tomu, že nie je schválený EÚ, nemám voči nemu žiadne výhrady.
 2. Kľúčové je, že vakcína Sputnik je na Slovensku. To, ako sa sem dostala je podružná záležitsoť, ak s tým majú koaiční partneri problém, je to ich problém.

Za ľudí

Ján Benčík (72, poslanec Za ľudí)

Na snímke poslanec NR SR Ján Benčík (Za ľudí)
Zdroj: Jakub Kotian
 1. Nedal by som sa. Určite nie.
 2. Názor na spôsob akým pán premiér zadovážil je mimoriadne negatívny.

Hlas-SD

Peter Pellegrini (45, nezaradený poslanec, predseda strany Hlas-SD)

Na snímke predseda politickej stray HLAS – sociálna demokracia, Peter Pellegrini.
Zdroj: MICHAL SMRČOK
 1. Vzhľadom na to, že som prekonal covid19uu nepotrebujem vakcináciu. Ide o hypotetickú otázku a otvorené sú všetky možnosti. Chcem však zdôrazniť, že každý človek musí mať právo slobodne sa rozhodnúť a ak dôveruje viac Sputniku, je to na jeho rozhodnutí.
 2. Ide o veľmi neštandardný spôsob, kedy ako premiér obišiel všetky formálne a diplomatické postupy výsledkom  čoho je chaos a kríza vo vládnej koalícii. Takéto správanie vyvoláva nedôveru nielen u západných spojencov, ale vyvoláva aj pochybnosti u ruského partnera. Navyše sme počuli len nejasné vyjadrenia premiera o počtoch a o cene dovezených vakcín Sputnik V. Vzhľadom na to, že táto vláda od začiatku zdôrazňuje potreb transparentnosti pri čerpaní verejných financíi, je nevyhnutné, aby ihneď zverejnila nákupnú zmluvu s ruskou stranou.

Richard Raši (49, nezaradený poslanec, člen strany Hlas-SD)

Na snímke nezaradený poslanec parlamentu SR Richard Raši
Zdroj: Martin Baumann
 1. Ako profesiou lekár som zástanca vakcinácie, ale zdôrazňujem – dobrovoľnej vakcinácie, lebo primárna je v tomto smere dôvera verejnosti. V prípade možného nedostatku vakcín, je každá bezpečná a účinná vakcína dobrá, problémom dnes je, že vakcína Sputnik V nebola zo stany Európskej liekovej agentúry dodnes riadne preverená. Preto ako profesiou lekár môžem využitie neregistrovanej vakcíny odporúčať iba ako poslednú možnosť, pri ktorej by mali byť pacienti informovaní o rizikách použitia, nazvime to, experimentálnej vakcíny. A toto nie je „geopolitický“ postoj, na posúdenie prečo registrácia neprebieha nemám dostatok informácií, je to postoj odborný – pravidlá na kontrolu a registráciu liečiv nás všetkých chránia. Ak by som sa dostal na rad a bola mi ponúknutá vakcína Sputnik V, pravdepodobne by som sa zaočkovať dal. Podľa mne dostupných informácií bolo touto vakcínou očkované milióny ľudí a výskyt nežiadúcich účinkov, či účinnosť vakcíny sú v očakávaných medziach.
 2. Premiér sa spôsobom, akým sem Sputnik doviezol, snaží prekryť zlyhania svojej vlády a najmä viac ako 7000 mŕtvych, ktorým sa z časti určite dalo predísť.  Kabinet Igora Matoviča však navždy zostane vládou plných cintorínov. Zároveň upozorňujem, že zmluva o nákupe Sputnika V zatiaľ chýba v centrálnom registri zmlúv, čo s transparentnosťou nemá nič spoločné.

Erik Tomáš (45, nezaradený poslanec, člen strany Hlas-SD)

Erik Tomáš
Zdroj: Jaroslav Novák
 1. Ja som ešte  v ochrannej lehote po prekonaní covidu a navyše vzhľadom na vek spadám až do desiatej fázy očkovania. Mám teda čas rozmýšľať o tom, či sa zaočkovať dám, prípadne ktorou konkrétnou vakcínou. Ale nevylučujem to.
 2. Spôsob síce pôsobí trochu partizánsky, ale keďže Európska komisia zlyhala pri obstarávaní vakcín, kvitujem snahu získať z trhu čo najviac voľných vakcín pre tých občanov, ktorí sa chcú zaočkovať.