Od nadávok a slovnej arogancie je už blízko k vyhrážkam. Iba nedávno musela NAKA zasiahnuť proti človeku, ktorý sa vyhrážal novinárke Marte Jančkárovej a prezidentke Zuzane Čaputovej a bol pri tom vlastníkom strelnej zbrane! „Vyhrážajú sa jej mimoriadne vulgárnym a agresívnym slovníkom, fyzickou likvidáciou, mučením, hromadným znásilnením, ublížením jej rodinným príslušníkom,“ objasnila RTVS o svojej moderátorke. No a od vyhrážok ku skutkom môže byť pre niektoré osoby už iba kúsok.

Napriek tomu sa na Slovensku denne stretávame s arogantným správaním politikov, alebo dokonca ich nabádaniu davu na kričanie vulgárnych slov na politického oponenta. Najznámejším dnešným politikom s nie práve kultúrnym správaním je podpredseda Smer-SD Ľuboš Blaha, ktorý častokrát pôsobí ešte ostrejšie, ako jeho stranícky šéf Fico. Už dlhé mesiace a roky za nimi nezaostáva ani Matovič. No politikov s nevyberavým správaním sme už na Slovensku zažili viac ako dosť. Asi nik nezabudne na Jána Slotu, Vladimíra Mečiara, Jána Počiatka a mnohých ďalších.

Pozor, ctený poslanec

Vulgarizmy neodmysliteľne patrili k exposlancovi za SDK Petrovi Ďuračkovi. Po havárii pod vplyvom alkoholu z roku 1999 sa obul rovno do policajtov: „Vyfajčite mi môj ctený poslanecký ko*ot.“ Ešte ďalej zašiel bývalý premiér a expredseda HZDS Vladimír Mečiar. Po tom, ako sa ho redaktor spýtal, odkiaľ vzal peniaze na vilu Elektra, ho chytil pod krk a druhú dlaň zovretú v päsť mu priložil k tvári. „Ešte raz sa ma to opýtaš, takú ti je*nem, že sa nespamätáš,“ povedal pri svojom výbuchu Mečiar. V októbri 2004 Mečiar dokonca fyzicky napadol fotografku. Exšéf HZDS toho ale "dokázal" oveľa viac.

Ďalšie vulgárne a arogantné správanie Mečiara a iných politikov nájdete na druhej strane.