Výboh je roky spájaný so stranou Smer a jej predsedom Robertom Ficom. Sám predseda ľavičiarov sa netají tým, že sa s podnikateľom pozná dlhé roky. Informáciu o Výbohovom obvinení priniesol ako prvý portál dennikn.sk. Keďže sa podnikateľ ale zdržiava v zahraničí, polícii sa ho nepodarilo zadržať. Podľa informácií denníka Plus JEDEN DEŇ má byť Výboh obvinený zo závažného zločinu prijímania úplatku za Virtuálne registračné pokladnice.

Okrem podnikateľa mala NAKA podľa našich informácií obviniť aj bývalú prezidentku FS Lenku Wittenbergerovú a štátneho extajomníka Radka Kuruca. Má sa  jednať o prijímanie úplatku, o ktorom má vypovedať Daniel Čech. Celkovo má byť prípade Mýtnik III obvinených osem osôb. Výboh a Čech sú obvinení pre obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku a Radko Kuruc, Lenka Wittenbergerová, Denisa Židová a Kornélia Černá pre zločin prijímania úplatku.

Obvinený podnikateľ mal mať podľa výpovede bývalého príslušníka SIS  Petra Tótha s Ficom dobré vzťahy. Spolu s ďalšími údajnými sponzormi Smeru Jurajom Širokým a Norbertom Bödörom sa mali podľa Tótha stretávať s Ficom a exministrom vnútra Robertom Kaliňákom v známom bratislavskom hoteli.

V kauze Mýtnik bol už dávnejšie obvinený aj ďalší podnikateľ spájaný so Smerom Jozef Brhel. Imrecze mal spolu s obvineným podnikateľom Michalom Suchobom vypovedať aj o údajnom úplatku 150-tisíc eur pre expremiéra Petra Pellegriniho. Ten mal peniaze zinkasovať počas druhej Ficovej vlády. Suchoba mal vypovedať, že išlo o hotovosť, ktorú mal odovzdať Pellegrinimu práve Výboh. Ten vraj potom odkázal Suchobovi, že "Pelle ďakuje". „Nikdy som od nikoho nič nežiadal a nikdy som od nikoho nič neobdržal,“ povedal k medializovaným informáciám v tom čase Pellegrini.

Výboha častokrát vo svojej Threeme spomínal aj odsúdený Marian Kočner. Ten síce nekomunikoval cez mobilnú aplikáciu priamo s Výbohom, ale hovoril o ňom s Tóthom, odsúdeným Ladislavom Bašternákom a aj obvinenou v kauze Búrka, Víchrica a Fatima Monikou Jankovskou. Kočner vo svojich správach pomenoval Výboha ako "Mira" a "Mirika". „Mirik všetkých oj***l a teraz sa rehoce z jachty v Monaku“. Posledný koho oj**e bude Hranol,“ napísal Kočner v Threme, v ktorej mal ako "Hranola" volať Fica.