Šéf policajtov Lučanský dodržal sľub a prvé výsledky hĺbkovej kontroly by mali byť na svete. Podľa hovorkyne policajného zboru Denisy Baloghovej nariadil Lučanský kontrolu všetkých spisov z rokov 2010 až 2013, nielen kde bolo začaté trestné stíhanie vo veci, vznesené obvinenie konkrétnej osobe, ale tiež spisov, kde bolo trestné stíhanie zastavené. Polícia zatiaľ robí tajnosti, ale zdá sa, že sa veci pohli. "Odbor kontroly prezídia Policajného zboru ukončil kontrolu so záverom, že okrem administratívnych pochybení mohlo dôjsť aj k spáchaniu trestného činu. Vzhľadom na to, že preverované skutočnosti sú pod stupňom utajenia, nie je možné k nim zverejniť žiadne bližšie informácie. Pre podozrenie zo spáchania trestného činu, bola vec odstúpená na inšpekciu ministerstva vnútra," odpísal pre Plus Jeden Deň hovorca policajného zboru Michal Slivka. 

Policajný riaditeľ Milan Lučanský
Zdroj: MATEJ JANKOVIČ

Gašpara mala z klamstva podľa denníka SME usvedčiť správa Europolu. Píše sa v nej, že už 2. augusta 2013 „slovenská polícia mala za to, že Vadala mal založiť na území Slovenska ´ndrinu“. Termín ´ndrina označuje bunku talianskej zločineckej organizácie ´Ndrangheta z Kalábrie. Talianska organizácia na boj proti mafii DIA a slovenská ambasáda si mali dokonca vymeniť štyri listy a v nich sa majú spomínať Vadalove kontakty s ´Ndranghetou. Talianska investigatívna novinárka Maria Grazzia Mazzola pre taliansku televíziu RAI tvrdí, že bývalý policajný šéf 3. marca 2018 klamal, že slovenská polícia tieto informácie nemá. Antonino Vadala ako údajný člen ´Ndranghety je podozrivý z obchodovania s drogami, podvodmi s eurodotáciami a iných trestných činov. 

Objavili sa aj správy, že poslanec Robert Fico (54) telefonoval viackrát s Antoninom Vadalom v časoch, keď bol premiér. Fico odmieta, že by bol v akomkoľvek kontakte s Vadalom. 

Antonino Vadala má byť člen mafiánskej organizácie ´Ndrangheta
Zdroj: TREND