To by nikto nečakal. Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar nielenže koketuje s myšlienkou vstupu do politiky, ale svoj voľný čas si vypĺňa aj podávaním trestných oznámení. Ako uviedol na sociálnej sieti, jedno z nich sa týka vyšetrovateľa Kuciakovej vraždy Petra Juhása. Podľa Gašpara je podozrivý zo zneužitia právomocí verejného činiteľa, za: "nevyužívanie zákonnej možnosti odmietnuť nahliadnutie do vyšetrovacieho spisu oprávneným osobám (napr. Lipšicovi, Kvasnicovi)."

Gašpar tak naznačuje, že Juhás nemal právnym zástupcom pozostalým dovoliť nahliadať do spisov. "V tomto konaní dochádza veľmi závažným spôsobom k mareniu priebehu vyšetrovania práve zo strany splnomocnencov poškodených, ktorí verejne deklarovali, že budú informácie zo spisu poskytovať vybraným médiám," myslí si Gašpar.

 

No trestných oznámení podal viac. Ďalšie na bývalého policajta a teraz politka strany SPOLU Branislava Ďiďáka, za slová, ktoré povedal v rozhovore. Na neho podáva trestné oznámenie pre podozrenie z neoznámenia trestného činu korupcie a iných, v súvislosti s Ďiďákovými tvrdeniami v rozhovore pre akutality.sk. Ďiďák mal asi smolu, že pre Plus JEDEN DEŇ ostro kritizoval jeho chránenca a suseda Pavla Vorobjova, ktorý mal raketový kariérny rast a dotiahol to až na post šéfa finančnej spravodajskej jednotky NAKA. Po tom, ako sa prevalilo, že Vorobjov lustroval Kuciaka, musel z tohto postu odísť. No už onedlho sa pre neho našlo lukratívne miesto na úseku environmentálnej kriminality.

Bývalý šéf polície Tibor Gašpar zmenil imidž.
Bývalý šéf polície Tibor Gašpar zmenil imidž.
Zdroj: Facebook T.G.

No ani tu sa Gašpar nezastavil. Zverejnil aj informáciu, že trestné oznámenie podal aj na exprezidenta Andreja Kisku. "Trestné oznámenie na Andreja Kisku (prvého „amerického“ prezidenta Slovenskej republiky) pre podozrenie z ohovárania za jeho nepravdivé výroky na tlačovej besede o dôvodoch trestného stíhania konateľa spoločnosti KTAG, kde tvrdil, že za daňovú trestnú činnosť jeho spoločnosti môžem ja," píše gašpar na sociálnej sieti.

Ďalšie trestné oznámenia podal na šéfa OĽaNO Igora Matoviča, neidentifikovaného člena tímu vyšetrujúceho vraždu Kuciaka a Kušnírovej, a aj na administrátorov vtipnej stránky "ZOMRI".

Gašparovi sme sa snažili dovolať s otázkami, no zrušil nás po druhom zvonení. Napísal, že teraz nemôže telefonovať. Skúsime sa s ním teda spojiť neskôr. Chceme vedieť odpovede na otázky:
1. Či pozostalí po dvoch nevinných mladých ľuďoch nemali prostredníctvom svojich právnych zástupcov právo na nahliadnutie do spisov.
2. Či mu nevadilo, že jeho rodinný príslušník z Nitrianskych Hrnčiaroviec Norbert Bödör pravdepodobne vedel, že vyšetrovací tím pripravuje jeho predvedenie na NAKA s tým, že mu urobia domovú prehliadku. Bödör sa ešte pred jeho predvedením sám zastavil na polícii. Vraj išiel okolo, tak sa zastavil na kus reči.
3. Ako vníma fakt, že jeho sused Vorobjov z predmestskej časti Nitry Janíkovce mal pod Gašparom rýchly kariérny rast.

Mohlo by vás zaujímať: