Pojednávanie, ktoré minulý týždeň prerušili po čítaní správ z aplikácie Threema bude pokračovať.Na súde by dnes podľa informácií portálu tvnoviny.sk mala vypovedať aj dcéra obžalovaného Mariana Kočnera, Karolína.

Jej vypočutie  mal navrhúť práve Kočner spolu s prepisom jej komunikácie cez šifrovanú aplikáciu Signal s Petrom Tóthom, ktorý svedčí v tomto procese proti Kočnerovi. Poskytnutý prepis má podľa obžalovaného preukazovať, že exsiskár je "nebotyčný klamár."

V kauze zmenky bol vypočúvaný aj Peter Tóth. Verejnosť vtedy bola vylúčená verejnosť.
V kauze zmenky bol vypočúvaný aj Peter Tóth. Verejnosť vtedy bola vylúčená verejnosť.
Zdroj: Miroslav Miklas

Kočner o jeho komunikácií z Threemy


Podľa Mariana Kočnera z prečítanej komunikácie z aplikácie Threema nevyplýva nič. "Ja som sa nikde nedozvedel nič o falšovaní alebo antedatovaní zmeniek," uviedol obžalovaný s tým, že počúval veľmi pozorne.

Na otázku, či nepovažuje za protitvrdenie to, že označuje komunikáciu za nezákonne získanú a zároveň neoverenú a fantazmagorickú, uviedol jeho obhajca Michal Mandzák, že sa ku komunikácii bude za obhajobu vyjadrovať až po jej kompletnom prečítaní. Uviedol však, že z materiálu, ktorý má k dispozícii, vyplýva, že mal Kočner použiť Threemu poslednýkrát 28. mája 2018, čiže mesiac predtým, než bol vzatý do vyšetrovacej väzby.