Pojednávanie sa bude konať pod drobnohľadom kukláčov vo väzení v Justičnom paláci preto, lebo Černák, Lališ a Kaštan sú vo väzení za iné vraždy (prví dvaja majú doživotný trest) a Kočner je vo väzbe v Leopoldove za kauzu zmenky, v ktorej figuruje aj Rusko. Ten má na nohe monitorovací náramok. Okrem nich by mal pred súdom vypovedať aj vtedajší Ruskov šofér Branislav Pravda.

Začalo sa pojednávanie desaťročia:

15:00 - Sudca nakoniec odročil pojednávanie na zajtra 9:00.

14:58 - Čaká sa na ďalšieho obžalovaného, teda na Lališa. Ten vinu v rámci prípravného konania poprel. Tvrdil, že nič také sa nestalo.

14:55 - O slovo sa prihlásil Kvasnica. Ospravedlnil svoju klientku Volzovú, ktorá neprišla na pojednávanie: "Ona sa bojí o svoj život." Sudca mu na to povedal, že musí prísť inak bude sankcionovaná, a aj to, že slovenskí policajti ju dokážu ochrániť. Kvasnica bude názor sudcu tlmočiť Volzovej.

14:52 - Kaštan skončil svoju výpoveď.

14:50 - Steinhübel dal vraj zavraždiť Bachledu za 20 miliónov korún. Údajne bol vtedy aj "financmajster" sýkorovcov. Z nich bol v čase objednávky vraj najvyššie postavený Lališ, pod ním Čongrády. "Spomínam si z ich skupiny ešte na mená Hudeca a Bielik," konštatuje Kaštan. Následne vysvetlil aj to, kto sa podielal na Steinhübelovej smrti. On bol vtedy podľa jeho slov šofér a ľudia ktorí nechali vybuchnúť Steinhübelove auto vraj už nežijú. Podľa Kaštana patrili do skupiny černákovci.

14:40 - "Žaluď povedal, že má záujem o Markízu. Viem iba, že už mal nejakú televíziu. Viac o tom neviem," tvrdí Kaštan k otázke, či vie o tom, že Steinhübel alias Žaluď mal záujem o Markízu.

14:36 - Kaštan tvrdí, že mal obavu z Černáka, už keď bol hlava černákovcov vo väzbe. Teda koncom minulého tisícročia. Černák tvrdil vo svojej výpovedi, že v roku 2002 keď bol Černák prepustený z väzenia bol s Kaštanom takmer denne.... 

14:27 - Na otázku, či mali zabezpečeného notára Kaštan odpovedal: "Nie, nemali. Lebo ešte sme nemali presné informácie."

14:24 - Podľa Kaštana nedošlo k vražde kvôli tomu, že Černák san v decembri 1997 prihlásil na polícii. Tvrdí tiež, že za skupiny černákovci a sýkorovci komunikovali medzi sebou Černák a Lalš.

14:19 - "Lebo Volzová bola Bratislavy a tieto dve skupiny (černákovci a sýkorovci, poznámka redakcie) spolupracovali a pomáhali si vo svojich regiónoch," opisuje spoluprácu skupín Kaštan. Zároveň dodal, že si nespomína, či urobili nejakú vraždu na západnom Slovensku bez zapojenia bratislavských skupín.

14:15 - V celom prípade bol zapojený aj Žaluď, vlastným menom Peter Steinhübel. Ten mal podľa slov Kaštana možno záujem o Markízu, lebo vraj podnikal v podobnej oblasti. "Černák mu povedal, že všetko bude tak ako chce Rusko," tvrdí Kaštan. Túto vetu povedal pri úvahách, že Žaluď otočil svoj záujem proti Ruskovi.

14:07 - Para dáva Kaštanovi veľmi nepríjemné otázky. Para sa pýta: "Dnes hovoríte, že vás kontaktoval Kováčik, ale v prípravnom konaní ste tvrdil, že Rusko. Tak ako to bolo?" Kaštan začal pomerne neisto hovoriť, že presne nevie ako to bolo, že už si to nepamätá: "Nespomínam si, ako to presne bolo."