"Pánovi si slúžil verne 20 rokov. Kryl si jeho mafiánske činy, zametal si stopy, obhajoval pred ľuďmi aj tie najhoršie zločiny, ktoré vaša mafiánska banda páchala... až na systém, ktorý ste spolu vytvorili, doplatili životom dvaja mladí ľudia," začal svoj status premiér.

Venoval ho pritom expremiérovi Petrovi Pellegrinimu, ktorí s poslancami vznikajúcej strany Hlas-SD a Smeru-SD chystajú Matovičove odvolávanie v parlamente. Preto si šéf vlády nekládol servítku pred ústa. 

"Tak sa neser a podpíš mu to," pokračuje svojím typickým prejavom Matovič, ktorý je momentálne na rokovaní v Bruseli. Aj tak si však nájde čas na "kvetnaté " odkazy: "Prestaň sa hrať na niečo iné, keď si len jeho obyčajný klon. Áno, nemá jamôčky a pekný kukuč, je z neho len zodratý starý pes. Zodral sa však pre teba a tebe podobných - riťolezov a šplhúňov po cudzých chrbtoch a ty si mu taký nevďačný. Podpíš mu to a ukáž, že ste stále jedna žumpa." 

Facebookový status Igora Matoviča
Zdroj: Facebook - Igor Matovič

Tieto slová však vyvolali obrovskú vlnu nevôle. Pod statusom premiéra na sociálnej sieti pribúdajú reakcie ako huby po daždi. "Toto nie premiér, ale chorá hlávka, ktorá sa správa ako narušená pubertiačka, ktorá sa bojí, že frajer si nájde inú, a tak vypisuje dramatické odkazy na fejsbučik," znie jeden z odkazov. Ďalší zase krúti hlavou: "Pardon, ale toto je už suterén v 4. cenovej skupine. Je mi to ľúto, asi som mala inú výchovu. Končím sledovanie Igora Matoviča, nemám na to silu."

"Odporúčam čo najrýchlejšie vyšetriť ," píše sa v ďalšom komentári. "Na toto si prišiel sám, alebo ti to píšu ako diplomovku?" pýta sa zase ďalší. 

Práve kauza diplomovka je dôvodom, pre ktorý chce opozícia dovolávať Matoviča. Nepáči sa jej však ani jeho správanie. 

Komentáre ľudí nájdete TU.