Aj ministerka investícií Veronika Remišová (45) oddychuje. Kto by však u nej čakal exotické pláže, je na omyle. Šéfka Za ľudí si totiž, zdá sa, naplno užíva výlety po Slovensku. „Milujem slovenské hory a prírodu. Preto chcem vždy tráviť dovolenku na Slovensku. S deťmi plánujeme aj hrebeňovku a stanovanie. Práve deti majú rady dobrodružstvá a s nimi zároveň spoznávajú prírodné krásy Slovenska, ako aj naše historické dedičstvo," uviedla krátko pred začiatkom dovolenkovej sezóny.

Poslankyňa Národnej rady Denisa Saková (45) si slnečné lúče tiež vychutnáva naplno. „Posledné mesiace boli veľmi náročné pre celé Slovensko. Nielen pre pandémiu, ale aj pre našu vládu, od ktorej mali občania Slovenska väčšie očakávania, rovnako ako my, v opozícii. Ale je tu leto, priatelia, a kým nám to situácia dovolí, treba si oddýchnuť. Ktovie, čo nás čaká na jeseň. Posielam vám srdečný pozdrav z letnej dovolenky," pochválila sa na sociálnej sieti. 

Pre neďaleké Slovinsko sa tento rok rozhodla europoslankyňa Monika Beňová (52). K moru vyrazila spoločne s manželom, osemmesačnou dcérkou Leou, synom Martinom a jeho snúbenicou Grétkou. „Leu zobral tato už aj do mora a páčilo sa jej. Páči sa jej aj v bazéne, aj v jej detskom bazéniku. Ona je také spokojné dieťatko vždy a všade," napísala na sociálnej sieti.

Krásy Slovenska zdá sa uchvátili aj predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Juraja Drobu (50)."Začiatok júla je pre mňa už šiesty rok spojený s letným detským táborom v prírode na Gemeri. Ideo integrovaný  tábor s nepočujúcimi oteckami a deťmi. Tento rok nás bolo viac ako 60 a naozaj sme si to užili," prezradil Droba pre denník Plus JEDEN DEŇ Droba. "Nechýbali kurzy prežitia v prírode, jazda železnicou či horolezectvo. Súčasťou tábora je aj kurz posunkovej reči pre počujúce deti," dodal.

Politik však táborom "dovolenkovú šnúru" neukončil a syna vzal ešte na niekoľko ďalších výletov po Slovensku. "Na Slovensku máme nádherné miesta a je tu čo vidieť. Navštívili sme Kremnicu, Telgárt a Dobšinú," pochválil sa.

Juraj Droba sa rozhodol pre dovolenku na Slovensku
Zdroj: Instagram - Juraj Droba

Prezidentka Zuzana Čaputová (48) tentoraz zvolila kratší oddych v podobe predĺženého víkendu na území slnkom zaliateho Talianska. „Môžem potvrdiť, že prezidentka strávila s dcérou predĺžený víkend v Taliansku,“ potvrdil informáciu pre náš denník hovorca prezidentky Martin Strižinec. Hlava štátu však nebola jediná, ktorá sa vybrala za oddychom.

FOTO politikov z dovoleniek nájdete v GALÉRII

Prečítajte si tiež: