„Považoval to za vhodnú investíciu,“ prezradil Počiatkov hovorca Martin Kóňa. Vylúčil tak, že by sa minister do bytu chcel presťahovať. „Byt kúpil s plánom, že v ňom raz v budúcnosti bude bývať jeho dcérka,“ dodal. Počiatkova Kristínka má v súčasnosti 9 rokov, takže na sťahovanie od rodičov má ešte chvíľu čas. Dovtedy by mohol minister, ktorý kedysi spravoval aj štátnu pokladnicu, využiť byt komerčne a trochu na ňom aj zarobiť.

Žiadna garsónka

Podľa našich zistení má Počiatkov byt slušnú výmeru 179 štvorcových metrov. K bytu prislúcha aj terasa, ktorá má asi 20 štvorcových metrov. V súčasnosti sa podobné byty v danej novostavbe predávajú asi za 3 980 eur za štvorcový meter. Suma sa týka aj terasy. Počiatek tak za svoj byt mohol zaplatiť asi 800-tisíc eur. A to už je poriadna pálka.

Zaujímavosťou je, že minister dopravy kúpil byt minulý rok. V tom čase si na priestory v rovnakej novostavbe brúsil zuby aj premiér Robert Fico. Počiatkova Kristínka bude mať za suseda aj niekdajšieho šéfa dopravného podniku Branislava Zahradníka.