Otvorenie obchvatu Detvy, ktorý staval i Váhostav, využil na svojské vyjadrenie nespokojnosti s vládou Milan Blaho. Zástupca malých veriteľov spoločnosti Váhostav spolu s poslancom Jozefom Viskupičom (OĽaNO) rozprestreli na ceste transparent s nápisom: „Fico vysmiaty, Široký zahojený, ľudia okradnutí.“

Nezostalo však len pri nápisoch. „Hanbite sa, čo sa tu teraz predvádzate. Okradli ste nás, ste zlodeji,“ kričal Blaho a začal hádzať na ministra Počiatka vajcia. Ten sa síce snažil zo všetkých síl vyhnúť vajíčkovej paľbe, nepodarilo sa mu to a odniesli si to jeho topánky.

„Už sa to stáva štandardom, že páni volia takúto taktiku politického boja. Sme tesne pred voľbami, takže sa dá predpokladať, že takéto incidenty budú pokračovať,“ reagoval minister Počiatek na hádzanie vajíčok.

Akciu nespokojného podnikateľa pochválil poslanec Viskupič. „Už je z toho pomaly tradícia, že sa niekto rozhodol zneužívať zlé postavenie živnostníkov, ktorých dohnala situácia s osudmi až k takémuto činu. Dodnes nemá nielen on zaplatené a niekto si tu robí oslavné otváranie rýchlostnej cesty,“ povedal.

V protestoch chce pokračovať, až kým sa nenájde spravodlivosť. „Myslím si, že to, čo stojí na týchto heslách a transparentoch, že vládna strana je vysmiata, Váhostav zahojený z daní nás všetkých a ľudia sa právom cítia okradnutí, je zmyslom toho, prečo sme sa rozhodli takto protestovať a stáť tu,“ zdôraznil.