1. Počiatek na jachte žralokov z J&T

Koncom mája 2008 sa vtedajší minister financií Ján Počiatek stretol v centre svetového luxusu v monackom prístave na jachte so spolumajiteľom finančnej skupiny J&T Ivanom Jakabovičom. Už aj tak pozoruhodné stretnutie malo však ešte jeden bonbónik. Bolo to totiž krátko pred prechodom slovenskej koruny na euro, a práve na jachte mali dohodnúť konverzný kurz. Finanční žraloci z J&T na tom zarobili veľké peniaze, okrem nich si dobre pomastila vrecká aj ďalšia finančná skupina Istrokapital. Počiatek odmietal, že by sa na jachte bavili o zmene parity, či kurzovej politike. Premiér Fico ministra Počiatka neodvolal, dal mu len symbolickú žltú kartu.

Prichytený so žralokmi z J&T!

Záhumenského skolil jeleň!

Fico sa už zjavne cíti dobre. Po hrádzi preháňa psov aj ochranku

Ján Slota už vie, čo ho čaká: Polícia rozhodla o jeho osude!

2. Záhumenského skolil jeleň

O teplý vládny flek štátneho tajomníka v rezorte pôdohospodárstva prišiel Marián Záhumenský (Smer-SD) po tom, čo náš denník koncom októbra 2006 zverejnil, že nezaplatil za odstrel jeleňa. Premiér Fico Záhumenského odvolal ešte v ten deň ako sme na prípad upozornili. Štátny podnik Lesy SR umožnil Záhumenskému zadarmo zastreliť jeleňa, hoci obvykle bola cena za povolenie 300-tisíc vtedajších korún (10-tisíc eur).

Marián Záhumenský najskôr skolil jeleňa, ktorý potom skolil jeho.
Marián Záhumenský najskôr skolil jeleňa, ktorý potom skolil jeho.
Zdroj: archív

Pikantné pozadie Richterovej nehody: Mal vo vrecku kondómy a tisíce eur?

Deviati Smeráci stavili na jednu ženu: Radí im kaderníčka

Vysmiata Heribanová docupitala na ministerstvo

Poslanec Peter Muránsky šokoval v parlamente: Dal si 3 whisky a šiel hlasovať!

Exprezident Gašparovič EXKLUZÍVNE pre Plus JEDEN DEŇ: Smrti sa nebojím

Šéf KDH má záujem o flek v EÚ: Chystá si Figeľ zadné dvierka?

3. Ficova prvá hrádza

O Robertovi Ficovi sa toho v spojitosti s hrádzou popísalo už veľa. Málokto ale vie, že prvá jeho fotka z hrádze vznikla ešte v roku 2007 práve vďaka denníku Plus JEDEN DEŇ. Robert Fico už vtedy reagoval na novinárov podráždene. "Je smiešne a nechutné, ako sa novinári snažia získať fotografiu predsedu vlády korčuľujúceho sa na verejnom priestranstve a plazia sa pri tom, ako slizké hady." Premiér sa vtedy pozdĺž Dunaja preháňal so Zuzanou Kupcovou, ktorá mu neskôr robila aj advokátku, no jeden čas to vyzeralo, že majú k sebe poriadne blízko. Ich spoločné fotografie pravidelne napĺňali stránky novín. Reči utíchli po tom, čo sa Kupcová v októbri 2013 vydala. Odvtedy ju už v spoločnosti premiéra nie je vídať.

Jedna z prvých fotiek Roberta Fica na hrádzi. Spoločnosť mu robila Zuzana Kupcová.
Jedna z prvých fotiek Roberta Fica na hrádzi. Spoločnosť mu robila Zuzana Kupcová.
Zdroj: archív

4. Podgurážený Slota v parlamente?

Slovenská politika azda ešte nemala takého búrliváka akým bol bývalý šéf národniarov Ján Slota. Vulgarizmy, či podozrenia z alkoholového opojenia boli uňho prakticky na dennom poriadku. Málokedy sa ho však podarilo prichytiť v takej nálade, akú mal v januári 2010 priamo na pôde najvyššieho zákonodarného zboru. Výborne sa zabával, vo veselej nálade ochotne pózoval pred kamerami a fotoaparátmi, ale ani za nič nechcel prezradiť, čo vlastne v ten deň oslavoval. "Ja som normálne v pohode," opakoval dookola.

5. Richterova nehoda so šokujúcou dohrou

Keď mala vládna limuzína s ministrom práce Jánom Richterom v júni 2013 nehodu, nikto by nečakal, že havária bude mať poriadne pikantnú dohru. Minister vyviazol z hrozivo vyzerajúcej kolízie so zranením chrbtice a museli ho dokonca operovať, oveľa prekvapujúcejší však bola „výbava“, ktorú si v ten deň niesol so sebou. Podľa informácií, ktoré priniesol Plus JEDEN DEŇ mal totiž šéf rezortu práce vo vrecku pilulku na potenciu, kondómy a tisíce eur. Richter neskôr vysvetľoval, že veľkú hotovosť mal nachystanú na darčeky pre vnučku, prítomnosť tabletiek či prezervatívov odmietol.

Nehoda ministra práce Jána Richtera mala šokujúcu dohru.
Nehoda ministra práce Jána Richtera mala šokujúcu dohru.
Zdroj: archív

6. Kaderníčka v službách Smerákov

Nebol to žiaden vtip, ale realita. Deväť Ficových poslancov si v minulom volebnom období v parlamente najalo jednu a tú istú asistentku. Kto by čakal, že to bude odborníčka na domácu či zahraničnú politiku, musel byť sklamaný. Smerákom totiž asistovala vlasová stylistka z východného Slovenska Anna Knapiková. Kým jeden poslanec ani nevedel, že pre neho pracuje, druhému vraj radila v zahraničnej politike. Samotná Knapiková tvrdila, že sa v politike vyzná, no definovať, čo presne robí, nevedela.

Vlasovú stylistku z východného Slovenska Annu Knapiková si za asistentku vybralo až 9 smerákov naraz.
Vlasovú stylistku z východného Slovenska Annu Knapiková si za asistentku vybralo až 9 smerákov naraz.
Zdroj: archív

7. Moderátorka a operný spevák na ministerstve

Ministerstvo zahraničných vecí poctivo niekoľko dní zatĺkalo, že k nim nastupujú dve známe tváre. Moderátorka Alena Heribanová a operný spevák Peter Dvorský. Nakoniec však rezort pod vedením Miroslava Lajčáka musel s pravdou von. Ktovie, či Heribanovej k fleku na ministerstve pomohli aj dobré vzťahy s ministrovou manželkou a ďalšou moderátorkou Jarmilou Lajčákovou- Hargašovou.

Moderátorka Alena Heribanová takto docupitala až na ministerstvo zahraničných vecí.
Moderátorka Alena Heribanová takto docupitala až na ministerstvo zahraničných vecí.
Zdroj: archív

8. Dal si whisky a šiel hlasovať

Ďalší poriadny prešľap v parlamente sa podaril niekdajšiemu poslancovi za KDH Petrovi Muránskemu. Ten, na rozdiel od svojich predchodcov, ani netajil, že si pred hlasovaním v národnej rade doprial poriadny dúšok odvahy. „Whisky, normálne som pil whisky. A čo?“ šokoval nás svojou protiotázkou. Potom dodal, že ich mal dve alebo tri a ešte sa čudoval, prečo nás to trápi. Muránsky za to skončil na koberčeku u vtedajšieho predsedu poslaneckého klubu KDH Pavla Hrušovského.

9. Gašparovič priznal ťažkú chorobu

Desať rokov bol Ivan Gašparovič hlavou štátu a tešil sa na zaslúžený dôchodok. Namiesto spokojného oddychu však prišla tvrdá rana - onkologické ochorenie. Nasledovala chemoterapia, náročná operácia a dni plné strachu. Bol to práve denník Plus JEDEN DEŇ, ktorému bývalý prezident prvýkrát porozprával o svojich zdravotných problémoch, ale aj o tom, že sa smrti nebojí.

Ivan Gašparovič prežíva na politickom dôchodku ťažké chvíle.
Ivan Gašparovič prežíva na politickom dôchodku ťažké chvíle.
Zdroj: archív

10. Figeľ si pripravil teplý flek v Bruseli

Bývalý šéf KDH Ján Figeľ zrejme tušil, že s jeho hnutím to v parlamentných voľbách 2016 nemusí dopadnúť najlepšie. Ešte pred nimi totiž začal pokukovať po lukratívnom fleku v Európskej únii, ktoré dokonca sám navrhol vytvoriť. Informáciu o tom, ako prvý priniesol náš denník, a ako ukázal čas, Figeľ urobil dobre. KDH sa tesne do parlamentu nedostalo, no on sa v máji stal historicky prvým osobitným vyslancom EÚ pre otázky náboženských slobôd a vyznania vo svete.

KDH sa síce do parlamentu nedostalo, Jánovi Figeľovi ale úsmev z tváre nezmizol. Vybavil si lukratívny flek v zahraničí.
KDH sa síce do parlamentu nedostalo, Jánovi Figeľovi ale úsmev z tváre nezmizol. Vybavil si lukratívny flek v zahraničí.
Zdroj: archív

Počiatek na jachte, aj alkohol v parlamente. O týchto kauzách ste sa dozvedeli vďaka nám!