Na horských priechodoch Príslop, Čertovica, Besník, na ceste II/583 Rovná Hora a na cestách III. triedy v okolí Námestova, na ceste I/68 Pusté Pole - Ľubotín a v okolí Bajeroviec sa vplyvom silného nárazového vetra vytvárajú podľa cestárov snehové jazyky a záveje.


Snehové reťaze pre vozidlá nad 3,5 tony sú potrebné na ceste II/558 Stakčín - Ulič, na cestách III. triedy v okolí Stakčína a pre všetku dopravu na ceste II/584 Srdiečko - Bystrá.

Snehové záveje dnes vodičov potrápia na celom Slovensku.
Snehové záveje dnes vodičov potrápia na celom Slovensku.
Zdroj: TASR


Celú zimnú sezónu je uzavretý horský priechod Fačkov (úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom) pre vozidlá nad desať metrov, horský priechod Veľké Pole (cesta II/512 Oslany - Cerová), horský priechod Šútovce (cesta III/1774) a horský priechod Skýcov (II/511) pre vozidlá nad 3,5 tony.

V zime sú neudržiavané cesty II/549 v úseku Úhorná - Úhornianske sedlo - Krásnohorské podhradie, III/3227 v úseku Hrabušická Píla - Stratená (križovatka ciest I/67 a III/3227) a Herlianske Sedlo (II/576).

Donovaly a Šturec sú uzavreté pre nákladnú dopravu.
Donovaly a Šturec sú uzavreté pre nákladnú dopravu.
Zdroj: pluska

Podľa informácii z portálu SHMU je v okresi Banská Bystrica vyhlásená výstraha 1. stupňa.

Na horách nad pásmom lesa miestami očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 30 - 37 m/s.

Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, no predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo.