Ako prezradila moderátorka relácie Na hrane Jana Kresanko Dibáková, pred nakrúcaním vždy panuje zdravé pracovné napätie. Počas toho štvrtkového si ho tvorcovia relácie užili viac, než býva zvykom. „Do poslednej chvíle sme čakali na informácie z policajného prezídia o Norbertovi Bödörovi a menili sme aj štruktúru vysielania. Ešte minútu pred vysielaním sme mali v televízii len jedného hosťa," opísala situáciu.

Chýbajúca exministerka Saková nakoniec dorazila iba niekoľko sekúnd pred živým vysielaním. „Vedeli sme, že sa niečo deje, pretože pani Saková nezvykne meškať. Pán minister už sedel v štúdiu a s réžiou sme sa pripravovali na scenár ako s Richardom Sulíkom, že pani Saková príde až počas vysielania," opísala Krescanko Dibáková chvíle napätia. Dodala, že Saková sa napokon v štúdiu ukázala len necelú minútu pred úvodnou zvučkou.

Napriek tomu, že Saková a Mikulec sú na opačnom politickom brehu, relácia prebiehala pokojne. Výnimkou bol azda jej začiatok, keď aj moderátorka dala poslankyni po dramatickom príchode čas na vydýchnutie si. Samotná debata sa vyostrila až pri konci, keď prišla reč na súčasného šéfa polície Štefana Hamrana (46). „S jeho prácou som spokojný a spolupracuje sa nám veľmi dobre," konštatoval Mikulec s dôvetkom, že do úradu ho zrejme vymenuje v najbližších dňoch.

To sa však nepozdávalo exministerke, ktorú šéf polície o svojich kvalitách zjavne nepresvedčil. „Pán minister si je vedomý, že Hamran neprešiel výberovým konaním ani počas minulého roka za vtedy platného zákona. Nezahlasovali za neho ani jeho koaliční partneri," konštatovala Saková.

Denisa Saková - exministerka vnútra, poslankyňa Národnej rady Slovenskej republiky
Zdroj: Jakub Kotian

Exministerka protestovala aj proti decembrovému zásahu polície, počas ktorého predviedli šéfa Smeru-SD Roberta Fica (57), načo jej minister pohotovo odpovedal, že sa musí zastať svojho „straníckeho lídra“. Avšak  napriek tomu, že diskusiu neukončili zmierlivo, zdá sa, že atmosféra po vypnutí kamier bola úplne iná. „Rozprávali sme sa približne tak dlho, koľko trvá vypitie jedného pohára čaju a malej fľaše minerálky, ktorú si dal pán minister,“ prezradila Krescanko Dibáková detaily po natáčaní. K najzaujímavejšiemu momentu však prišlo po nakrúcaní relácie! 

NEČAKANÉ GESTO politikov nájdete  v galérii

Mohlo by vás zaujímať: