Z účtu štátnej Bratislavskej teplárenskej odišlo v roku 2008 na účet českého plastického chirurga Pavla Brychtu stotisíc korún (3 300 eur). Na darovacej zmluve bol podpis Ruženy Lovasovej. Vychytený chirurg po prevalení škandálu peniaze vrátil. Teplárne kontroluje FNM. Jeho vtedajšia hovorkyňa Tatjana Lesajová v tom čase uviedla, že sa tým zaoberať nebudú, keďže ide o nízku sumu! Napriek tomu, že Lovasová od podpísania darovacej zmluvy viditeľne omladla, zásah plastického chirurga odmietla.

„Plastiková“ Ružena Lovasová je späť v štátnej firme

Dobrý flek: Lovasová sa potichučky vrátila do Bratislavskej teplárenskej.
Foto: MICHAL SMRČOK/PLUS Jeden deň

Stanovy neporušila!

Lovasová prišla o svoju funkciu po nástupe Radičovej vlády v roku 2010. Most ju však koncom roka 2010 nominoval na post šéfky Trnavskej teplárenskej. Vzápätí nomináciu stiahli. O jej prešľapoch vraj nevedeli. To, čo sa nepodarilo v trnavskej spoločnosti, sa o pár rokov podarilo opäť v bratislavskej. Hovorkyňa Bratislavskej teplárenskej Jarmila Galandáková potvrdila, že Lovasová v spoločnosti pracuje od 2. júla 2012 na poste hlavnej riaditeľky úseku ekonomiky. Podľa nej sponzoringom plastického chirurga k porušeniu stanov spoločnosti nedošlo! Kauzu považuje za bezpredmetnú.

Slabosť pre plastiku?!

Lovasovci majú zrejme slabosť pre skrášľovacie procedúry. Manžel Ruženy Lovasovej Štefan ako podpredseda predstavenstva Slovenskej elektrizačnej a prenosovej sústavy poslal z účtu štátnej akciovky takisto stotisíc korún chirurgovi Brychtovi. Lekár aj tieto peniaze vrátil a Lovas v marci 2010 z funkcie odstúpil. Takisto odmietol, že by jeho služby využil.

Píšte nám vaše názory

Formulár otázok a odpovedí

06.08.2012 13:37 periscop:
...a to si treba uvedomiť že pri vyhadzove zhrábla 98 tisíc eur odstupné a zasa je potichu naspäť. Biela pečeň bez hanby. Hnus a grc v tejto gubernii...
06.08.2012 13:37 kyselá:
z trnavskej teplarenskej ju vyhodili dufam, ze ju vyhodia aj teraz a nech si pripomenu za koho stranu bola nominovana do trnavskej teplarenskej hnus
06.08.2012 09:27 Mária Bencová:
Je potrebné veľmi dôrazne požiadať súdruha Fica o stanovisko,čo si myslí o sume 100 tisíc skk ,ktorej premrhanie v štátnom podniku považujú za takú maličkosť,že netreba sa s tým ani zaoberať.Za spomínanú sumu,ktorú plastikoví Lovasovci použili na navrátenie svojej mladosti,dve sestričky pracujú celý rok.
06.08.2012 09:27 Matej:
Toto je vrchol panil Lovasova vam zrejme platicky chirurg vyoperoval aj chrbtovu kost!
06.08.2012 09:27 xy:
Tak toto je uplne v p..i, nemam slov
Nájdených 5 záznamov.