V hre je niekoľko lukratívnych postov. Medzi tie hlavné patrí miesto po aktuálnom predsedovi vlády Petrovi Pellegrinim. Špekuluje sa, že jeho nástupkyňou by mala byť Denisa Saková. V kuloároch sa jej meno skloňuje aj pri obsadení postu ministra vnútra. Doterajší šéf rezortu vnútra Robert Kaliňák totiž v pondelok podal demisiu.

  • Budúci premiér Pellegrini si to dobre premyslel. Vieme, čo sa chystá spraviť ako prvé vo funkcii!

Ďalším, zatiaľ neobsadeným miestom, je post ministra spravodlivosti. Ten sa uvoľní po odchode Lucii Žitňanskej (Most-Híd), ktorá sa rozhodla nepokračovať v novej vláde. "Dospela som k presvedčeniu, že túto, ale ani novú vládu už neviem reprezentovať," uviedla Žitňanská na konci svojho tretieho mandátu. Podľa informácií uvažuje Most-Híd nad kandidátmi na jej post medzi Gáborom Gálom, Petrom Kresákom a Máriou Kolíkovou.

  • Viete, kto je budúci predseda vlády Peter Pellegrini? TOTO je jeho príbeh!

O tom, kto zasadne na miesto ministra kultúry sa pravdepodobne rozhodne medzi Erikom Tomášom (SMER-SD) a Dušanom Jarjabkom (SMER-SD).

Ďalším ohrozeným ministrom by podľa medializovaných informácií mal byť aj šéf rezortu práce Ján Richter (SMER-SD), ktorý čelil odvolávaniu v kauze Čistý deň. Kto by ho však nahradil, zostáva otázne.

Tieto ministerské posty by sa nemali meniť:

Peter Kažimír (SMER-SD) – minister financií

Miroslav Lajčák (SMER-SD) – minister zahraničia

Tomáš Drucker (SMER-SD) – minister zdravotníctva

Peter Žiga (SMER-SD) – minister hospodárstva

László Solymos(Most-Híd) – minister životného prostredia

Árpád Érsek(Most-Híd) – minister dopravy

Martina Lubyová(SNS) – ministerka školstva

Peter Gajdoš(SNS) – minister obrany

Gabriela Matečná(SNS) – ministerka pôdohospodárstva

Prečítajte si tiež: