Pellegrini sa rozhodol založiť novú stranu po tom, čo po vyše 20 rokoch opustil svoju materskú stranu Smer-SD. Spolu s ním sa porúčali aj Richard Raši a Peter Žiga, členka predsedníctva Denisa Saková a tiež poslanci Ľubica Laššáková, Ján Ferenčák, Matúš Šutaj Eštok, Peter Kmec, Erik Tomáš, Róbert Puci a Ján Blcháč. 

Podľa Pellegriniho slov má nová strana Hlas potenciál stať sa jedným z najväčšších zoskupení v slovenskom parlamente a zároveň vyslovil nádej, že si získa čo najviac  podporovateľov. 

Počas tzv. „pelletónu“ podujatí smerujúcu k vyzbieraniu 10 000 podpisov potrebných na registráciu politickej strany by Pellegrini chcel postupne prejsť celé Slovensko. Za jeden z hlavných pilierov novej strany označil protifašistickú ideológiu a priznal, že zakladanie strany je významným momentom v jeho živote. „Zopakujem, že chceme byť hlasom mladých ľudí a mladých  rodín, hlasom našich regiónov, ale aj hlasom slabých  a chorých. Skrátka, všetkých tých, ktorí si zaslúžia pozornosť štátu,“zdôraznil Pellegrini.

V priebehu expremiérovho prejavu dokonca prišlo k neočakávanej udalosti, keď k nemu z davu pristúpil starší pán a Pellegrinimu podal ruku. „Veľa šťastia v tom vašom boji. Za rok ste premiérom a za dva prezidentom,“posmelil súčasného podpredsedu parlamentu Banskobystričan v dôchodkovom veku.

Pellegrini počas tlačovej konferencie tiež vyhlásil, že novovznikajúcu stranu podporuje každým  dňom viac ľudí. „Samozrejme, otázka je, kto všetko sa objaví reálne v novom politickom subjekte. Nikomu nesľubujeme žiadne  funkcie, ale budeme radi, ak napríklad ľudia ako pán primátor do budúcna prejavia záujem  o intenzívnu spoluprácu. Jeho prítomnosť tu na námestí vnímam veľmi pozitívne,“povedal.

Pellegrini zároveň prisľúbil,  že sa  nebude držať fukcie podpredsedu Národnej rady a túto otázku bude riešiť v septembri. Zároveň však neskrýval vysoké ambície. „Strana Hlas má už stovky podporovateľov naprieč Slovenskom. Hlási sa k nám  mnoho mladých ľudí a vyzerá to, že to naozaj môže byť veľmi veľká a veľmi silná strana,“pochválil sa Pellegrini. Do budúcnosti nevylúčil spoluprácu so žiadnou existujúcou politickou stranou, okrem ĽSNS. „Radi by sme už na septembrovej schôdzi požiadali o vznik poslaneckého klubu ako oficiálne  zaregistrovaná strana, a preto je našou ambíciou vyzbierať 10 000 podpisov do 12. augusta. Pevne verím, že na ministerstvo vnútra slávnostne  odovzdáme  podstatne viac ako desaťtisíc hlasov,“zakončil svoje slová Pellegrini.

Mohlo by vás zaujímať: