Lídrom kandidátky Mosta-Híd v parlamentných voľbách 2020 sa definitívne stal súčasný minister dopravy Árpád Érsek. Kandidátnu listinu v sobotu schválila Republiková rada Mosta-Híd.

Voľba Érseka ako volebného lídra podľa Bugára vychádzala zo skúseností a schopností, ktoré Érsék doteraz preukázal. "Potvrdil, že si pevne stojí za svojím slovom a že vie riadiť aj taký veľký a zložitý rezort, ako je ministerstvo dopravy,"povedal Bugár.

Na snímke predseda strany Most-Híd Béla Bugár (vpravo) a líder kandidátky Mosta-Híd v parlamentných voľbách 2020 Árpád Érsek počas tlačovej konferencie po rokovaní Republikovej rady strany Most Híd. Bratislava, 23. novembra 2019.  FOTO TASR - Michal Svítok
Na snímke predseda strany Most-Híd Béla Bugár (vpravo) a líder kandidátky Mosta-Híd v parlamentných voľbách 2020 Árpád Érsek počas tlačovej konferencie po rokovaní Republikovej rady strany Most Híd. Bratislava, 23. novembra 2019. FOTO TASR - Michal Svítok
Zdroj: Michal Sv?tok

Érsek považuje zvolenie za lídra za výzvu. "Nebojím sa jej, pristupujem k nej zodpovedne a urobím všetky pre to, aby strana Most-Híd získala potrebné percentá,"vyhlásil Érsek. K pomoci naplniť tento cieľ vyzval všetkých, ktorí sa ocitli na 150-člennej kandidátke Mosta-Híd.

Podpredseda strany a splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Ábel Ravasz kandiduje na štvrtom mieste, v prvej desiatke sú aj poslanci Národnej rady (NR) SR a členovia predsedníctva strany Tibor Bastrnák (5.) a Elemér Jakab (6.), rovnako podpredseda parlamentu Andrej Hrnčiar (kandiduje na siedmom mieste). Na ôsmom mieste kandiduje podpredsedníčka Bratislavského smaosprávneho kraja (BSK), bývala starostka bratislavských Podunajských Biskupíc Alžbeta Ožvaldová, deviatkou na kandidátke je štátny tajomník na rezorte školstva Peter Krajňák, prvú desiatku uzatvára Csaba Fehér.

Tak ako avizovali, na kandidátke sa už neobjavili minister spravodlivosti Gábor Gál ani štátna tajomníčka rezortu Edita Pfundner.

Článok pokračuje na ďalšej strane