Budúca splnomocnenkyňa pre sociálne veci sa venuje politke od roku 2016. Hoci si maturitu dokončila ža po materskej dovolenke, dnes je hrdou držiteľkou bakalárskeho titulu na už zaniknutej súkromnej škole Ivana Komtríka. Najnovšie sa stane splnomocnenkyňou pre sociálne veci. Na starosti bude mať spájanie akademickej obce so štátnou a verejnou správou a verejnosťou. 

V minulom volebnom období pôsobila v Osobitnom kontrolnom výbore NR SR na kontrolu Vojenského spravodajstva. Na návrh SNS ju odtiaľ odvolali. SNS to navrhlo preto, lebo Krištúfková má kontroverznú minulosť, ktorá ju spája s výraznými postavami podsvetia 90. rokov. Svoje odvolanie Krištúfková komentovala vtedy takto: „Sú to veci mediálne známe. Boli medializované pred parlamentnými voľbami i po nich.“ Podľa nej SNS vtedy prekrývala vlastné kauzy. „V mojom prípade nejde o nič nové, u nich však ide o nové kauzy. Ja som nikdy nič netajila,“ dodala.

Zdá sa, že sa svojou minulosťou netají. V nej figurujú aj postavy ako Róbert Dinič, Peter Havaši či Juraj Ondrejčák. Všetko sú to mená, ktoré figurovali v bratislavskom podsvetí. Ondrejčák sedí vo väzení v Ilave, Dinič a Havaši boli zabití. S Diničom má teraz už dospelú dcéru Vanessu. Paradoxne, práve tieto známosti ju priviedli k Borisovi Kollárovi, s ktorým má svoje druhé dieťa, dcéru Ester. Keď bola poslankyňa Krištúfková mladšia, Kollár o ňu údajne viedol drobnú súkromnú vojnu s Ondrejčákom.

Z jej minulosti je však pamätný aj jej výrok: „Radšej budem sedieť smutná v Mercedese, ako veselá v autobuse.“ Vyslúžila si tým povesť ženy, ktorú priťahuje moc a luxus. Dnes však pôsobí inak – serióznejšie a hlavne samostatne. Pôsobí ako poslankyňa za hnutie Sme rodina.


1. zasadnutie slovenského parlament
Na obr. poslankyna SME RODINA Petra Kristufkova
1. zasadnutie slovenského parlament Na obr. poslankyna SME RODINA Petra Kristufkova
Zdroj: JULIUS DUBRAVAY


Ako politička sa zameriava na sociálne otázky a mladé či neúplne rodiny. Otvárala témy príspevkov pre matky, iniciovala zmeny zákona o výživnom či príspevok pre žiakov. Nie všetky jej zmeny sa však ujali. K sociálnym otázkam má blízko zrejme aj preto, že jej mama Zora, známa scenáristka a dramaturgička, už zomrela, jej brat zase zahynul pri dopravnej nehode.

K nehode došlo v apríli 2018 na trase z Banskej Bystrice do Bratislavy. Vodič autobusu z Topoľčian narazil na diaľnici R1 prednou časťou do zadnej časti nákladiaka.

Mohlo by vás zaujímať: