Kým ostatní politici ešte stále chodia po Slovensku a stretávajú sa s občanmi, v PS/Spolu sa rozhodli otvoriť svoje dvere verejnosti a stretúť sa tak s občanmi "u seba doma". Koalícia dvoch strán si zaobstarala pomerne veľký, doposiaľ nevyužívaný priestor na Obchodnej ulici v Bratislave. V týchto dňoch sa nový domov koalície už otvára a občania v ňom budú môcť podebatovať s čelnými predstaviteľmi tohto politického subjektu.  V prednej časti priestoru sa povaľujú tulivaky, okolo drobných stolíkov sú zoskupené aj kreslá. Za provizórnou, skôr dekoračnou stenou z paliet sa nachádza druhá časť. V nej sú pracovné stoly, hojdacie siete a malá herná konzola pripojená k premietačke.

 
„V prednej časti sa predstavitelia strany plánujú stretávať s občanmi. Zadná slúži na našu prácu a koordináciu dobrovoľníkov. Máme ich vyše tisíc z celého Slovenska,“ vysvetlila nám Silvia Hudáčková, hovorkyňa koalície PS/Spolu.

Politické hnutie otvorilo na Obchodnej v Bratislave mobilizačné centrum. Slúžiť má na vyššie spomenuté činnosti: koordináciu dobrovoľníkov a členov strany a stretanie a diskutovanie s občanmi. Koalícia však upozorňuje, že to nie je volebné centrum. Je to niečo iné, niečo čo pred rokmi chcela mať aj strana SaS. „Je to dobrý nápad, mať takéto centrum na diskusie s voličmi, ale máme to prenajaté len na mesiac. Či niečo také zariadime aj po voľbách budeme riešiť neskor,“ vysvetľuje hovorkyňa.

PS/Spolu otvára pred voľbami Mobilizačnú centrálu
PS/Spolu otvára pred voľbami Mobilizačnú centrálu
Zdroj: bj


Ako sa nám podarilo zistiť, nájom v obchodných priestoroch stranu vyšiel na takmer 4000 eur. „Konkrétne 3500 bez DPH,“ upresňuje Hudáčková.

Mohlo by vás zaujímať: