Denník N odštartoval sériu predvolebných debát pred živým publikom, ktoré streamuje aj na internete. Hlavnou témou bola, samozrejme, strana Smer SD a možné spolupráce s ňou. Tie všetci predstavitelia strán zamietli. Kampaň Smeru označili za detinskú a neprofesionálnu. Rovnako sa vracali k téme - spolupráca medzi sebou. Práve táto téma zaberala menej priestoru (ako Smer a jeho vláda), ale bola zaujímavejšia. Okrem toho sa venovali možnej spolupráci so Sme rodina (pozn.: ktorú neodmietli, ale ani nezavrhli). "Niekedy výroky niektorých mojich kolegov voči Borisovi Kollárovi a možnej spolupráci s ním sú až dehonestujúce a môže nám to potom nechať vyžrať a to môže znamenať, že cena bude naozaj vysoká.  Bolo by to rozumnejšie, ako ho strkať do kúta ako prašivého psa." vyjadril sa na túto tému Matovič. Debatu otvorila otázka žien v politike. Všetci by ich tam uvítali viac. "Je však faktom, že ženy sa o politiku zaujímajú menej, ako muži," dodal Sulík.

Napriek deklarovaným snahám o spoluprácu bolo pozornému divákovi jasné, že Igor Matovič (46), ktorý hlavne na začiatku diskusie pôsobil ofenzívne, tomuto zoskupeniu nedôveruje. Najzmierlivejšie zase pôsobil Richard Sulík (52), ktorý sa snažil od sporných otázok, ktoré by mohli naznačiť možné štrbiny v tejto aliancii, odviesť pozornosť a prízvukoval, že na to bude čas po voľbách. Sám povedal, že musia najskôr vyslať voličom jasný signál, že dokážu spolupracovať.

Takouto spornou otázkou bolo prerozdeľovanie ministerstiev. Michal Truban (36) navrhuje na významné ministerstvá dosadiť volebných lídrov, Andrej Kiska (56) zase odborníkov. Andrej Hlina väčšinu diskusie pôsobil nezúčastnene, zapájal sa hlavne pri téme boja proti Kotlebovej ĽSNS. Diskusia ukázala, že možná koalícia bude mať trhliny, ale ochota zmeniť systém a postaviť sa Smeru ich spája. Jediná pochybná premenná v tomto vzorci je Matovič, z ktorého sálala nedôvera voči svojim kolegom.