„Dnes ma navštívil exprezident Rudolf Schuster. Požiadal ma o stretnutie, aby mi vysvetlil, čo treba ešte urobiť na Bratislavskom hrade, aby bolo z neho cítiť, že je symbolom slovenského národa a slovenskej štátnosti,“ pochválil sa podpredseda SNS Hrnko na sociálnej sieti a priložil niekoľko fotografií. A to robiť nemal.

Hrnko na Hrade pripomína skôr turistu.

Hrnko na Hrade pripomína skôr turistu.

Minister dopravy Roman Brecely ušiel z domu: Vieme, kde sa schovával!

Pozornému oku nemohlo ujsť, že vedľa bývalého prezidenta Schustera, ktorý mal na sebe oblek i kravatu, vyzeral Hrnko veľmi nedbalo. „Tonko, tak športovo?“ komentoval jeho modré vyťahané rifle a kockovanú košeľu s krátkym rukávom jeden diskutujúci na sociálnej sieti.

Daroval Schusterovi knihu, na protokol však nemyslel.
Zdroj: archiv

Daroval Schusterovi knihu, na protokol však nemyslel.

Poslanec a zároveň šéf branno-bezpečnostného výboru Hrnko sa svoj zovňajšok snažil obhajovať parlamentnými prázdninami a tým, že išlo len o priateľské stretnutie. „Keby bolo oficiálne, tak by som sa aj oficiálne obliekol,“ vykrúcal sa politik. Exprezident potvrdil priateľské vzťahy s poslancom, no poznamenal, že nikdy nechodil v rif- liach na rokovania a ani do kancelárie. Dodal však, že každý človek má iný návyk a Hrnkov odev mu neprekážal, keďže nebol na rokovaní Národnej rady.

Prvenstvo si drží Sulík

Sulík na hulváta s veľvyslancami.

Na hulváta s veľvyslancami.

Prešľapu sa pred rokmi dopustil aj šéf liberálov Richard Sulík. V roku 2010, keď bol predsedom parlamentu, obleteli svet fotografie, na ktorých bol na večeri so zahraničnými veľvyslancami oblečený v košeli s krátkymi rukávmi a s telefónom pri uchu. A ako správny hulvát vyložil na stôl aj peňaženku. A protokolisti kolabovali.