Najskôr kampaň, potom víťazstvo vo voľbách, zasadnutie do kresla premiéra a nakoniec ťažký boj s koronavírusom. Igor Matovič spí od Nového roka priemerne 6 hodín denne. Ako tvrdí, všetko ostatné je práca. Workoholikom sa stal ešte za svojich podnikateľských čias. „Úplný štandard u mňa bol, že prvých 10 rokov vo firme som doma vynechával jednu noc. Napríklad začal som pracovať v pondelok a baby ma v utorok ráno našli v robote, ale ja som do práce neprišiel v ten deň, bol som tam ešte od včerajška a ťahal aj druhý deň do večera. Teraz by som to už nezvládol,” povedal nám premiér.

Jeho aktuálnu pracovnú vyťaženosť najviac pociťuje manželka Pavlína, s ktorou majú dve dcéry. „Od volieb som jej absolútne nič nepomohol a už to nie je pekné. Doma je to úplne všetko na nej,” priznal Matovič. Na Úrad vlády do Bratislavy prichádza každé ráno o ôsmej. Domov do Trnavy sa vracia až po deviatej večer. „Stihnem ešte prehodiť slovo s manželkou a dcéram dať krížik na čelo a pusu na dobrú noc,” priblížil každodennú realitu.

Na snímke predseda vlády SR Igor Matovič
Na snímke predseda vlády SR Igor Matovič
Zdroj: Dano Veselský

Krízu v manželstve si však nepripúšťa, a to najmä vďaka povahe svojej polovičky. „Ja si myslím, že mám doma sväticu. Poviem vám, ako si to predstavujem. Pavlínka, keď raz zomrie, lebo všetci zomrieme, pôjde rovno do neba a tam bude Svätý Peter pred nebeskou bránou a veľký zástup ľudí. Svätý Peter sa na nich pozrie, prižmúri oči a povie: Vy, pani, tam na konci, nie ste náhodou Pavlínka Matovičová? Ona povie: som, a on na to, aby ostatní utvorili koridor… Svätá žena, že to so mnou 20 rokov vydržala,” vyznal sa predseda vlády.

Je presvedčený, že s manželkou zvládnu aj toto náročné obdobie. „Potom verím, že začnem byť konečne aj vzorný manžel,” nádeja sa premiér. Sľub, že po tom, ako sa stane premiérom, bude tráviť s rodinou aspoň jeden víkend do mesiaca, sa mu zatiaľ nedarí naplniť. Dúfa, že sa to zmení, keď pominie koronavírus. „Zatiaľ si to odkladám na časy, keď bude dobre, a potom možno budú aj tri víkendy za mesiac,” sľubuje Matovič.

Mohlo by vás zaujímať: