Za tragickú smrť mladých snúbencov sedia vo väzbe štyria obvinení, ten najdôležitejší článok, obednávateľ vraždy, polícii naďalej uniká. A to napriek tomu, že údajnou objednávateľkou mala byť Alena Zsuzsová. V súvislosti s ňou sa najčastejšie skloňuje aj meno kontroverzného podnikateľa Mariana Kočnera, ktorý momentálne sedí vo väzbe v Leopoldovskej väznici za ekonomickú trestnú činnosť. Prednedávnom však polícia vykonala domové prehliadky v niekoľkých Kočnerových nehnuteľnostiach. Tie už ale podľa informácií zverejnených na facebookovom profile Polície Slovenskej republiky súviseli s násilnou trestnou činnosťou. "Ale zatiaľ nám nikto nepovedal, či sa tam niečo našlo, či ako dopadli a či nepokračovali i u iných ľudí. Samozrejme aj ja usudzujem, že pokiaľ by sa čokoľvek preukázateľné našlo, bol by obvinený," opísal.

Otec Jána Kuciaka si nemyslí, že pravý objednávateľ vraždy jeho syna sa už nachádza v rukách polície. “Tí štyria - objednávateľka, sprostredkovateľ a dvaja vrahovia - nekonali na vlastnú päsť. Či je za tým pán Kočenr alebo ešte ďalší ľudia, to zatiaľ nevieme a obvinený nebol. Viacmenej môj názor je, že pán Kočner by sa sám k takému kroku neodhodlal, aby si priamo objednal vraždu," vysvetlil pre české MF Dnes. Myslí si to preto, že už v minulosti bol Kočner podľa jeho slov "Pán Nedotknuteľný."

Za týmto ohavným činom je podľa neho niekto oveľa vyšší. Rovnako dodal, že pravým dôvodom je podľa neho pranie špinavých peňazí a vrahovia boli profesionáli. "Za všetkým sú peniaze. Špinavé peniaze. A ja neverím, že za týmto nie je pranie špinavých peňazí."

Rodičia Jána Kuciaka († 27) a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej († 27)
Rodičia Jána Kuciaka († 27) a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej († 27)
Zdroj: Peter Drežík


Zároveň sa českému denníku zveril s tým, že dokáže len ťažko pochopiť, že takú ohavnosť spáchali naši ľudia – Slováci. “Celé roky sa hovorilo, že sa približujeme k západným demokraciám. Keci. Politici sa boja novinárov, že prídu na ich kšefty, preto ich dehonestujú rôznymi titulmi,” opísal.

Jozef Kuciak len pred pár dňami prebral in memoriam cenu, ktorú udelili jeho synovi v kateorii Sloboda slova. Tieto okamihy prežíva veľmi ťažko. “Preberať ceny za Janka je pre mňa ťažké. Manželka by to nezvládla, takže to väčšinou ostane na mne. Vždy mi to pripomenie, že všetko mohlo byť úplne inak. Že na pódiu mal stáť on, nie ja,” povedal so zármutkom.

Prečítajte si tiež: