Stál pri prerode socialistickej ekonomiky na trhovú a podieľal sa na tvorbe nových legislatívnych pravidiel. Neskôr založil spolu s niekdajšou poradkyňou Václava Havla Erikou Csekesovou právnickú kanceláriu. Práve ako advokát sa dostal do kontaktu s významnými spoločnosťami. Bol právnym poradcom zahraničných investorov pri veľkých projektoch reštrukturalizácie slovenského priemyslu (US Steel, France Telecom, OTP, MOL). Világi ako advokát zastupoval koncern MOL, ktorý sa v tendri uchádzal o Slovnaft. Neskôr ho MOL nominoval do orgánov Slovnaftu.

V jeho kariérnom životopise figurujú aj spoločnosti ako Allianz - Slovenská poisťovňa, Tauris Danubius, Železničná spoločnosť, APOLLO zdravotná poisťovňa či Unibanka. Világi je dnes šéfom jednej z troch najmodernejších rafinérií v Európe, ktorá patrí do medzinárodnej skupiny MOL, pôsobiacej v tridsiatich krajinách sveta. Slovnaft má štyritisíc zamestnancov.

Oszkár Világi stál aj v pozadí SMK, v rokoch 1998 - 2001 bol členom republikovej rady tejto strany a osobným priateľom jej niekdajšieho predsedu Bélu Bugára. V súčasnosti údajne nie je aktívny v politike. Napriek tomu ho ekonomický server motejlek.com považuje za „ťažkú váhu“ slovenského biznisu a tvrdí, že Világi je úzko prepojený so skupinou Jána Sabola. Zaujímavá je aj osobná väzba Világiho na policajného prezidenta Jaroslava Spišiaka. V období, keď nastúpil k moci Ficov Smer a Spišiak odišiel z polície, Világi ho zamestnal v Slovnafte ako šéfa ochranky. Z Világiho strany išlo o prejav vďaky za to, že mu Spišiak pomohol vyrovnať sa s útokmi dunajskostredskej mafiánskej skupiny pápayovcov.

Világiho dobré politické a obchodné vzťahy idú naprieč politickým spektrom. Akceptoval ho aj expremiér Fico, s ktorým sa Világi zúčastnil na jeho ceste do Líbye. Ako šéf Slovnaftu má dobré obchodné vzťahy aj s ďalším vplyvným mužom slovenského biznisu Jurajom Širokým. Világi investoval aj do nákupu rozsiahlych pozemkov na južnom Slovensku. Výška jeho majetku by sa mala podľa odhadov pohybovať v intervale od 205 až do 740 miliónov eur.

Jaroslav Haščák (41): Žralok s maniermi diplomata >>

Jozef Brhel (49): Patrón solárnej energetiky >>

Vladimír Lexa st. (73): Veľkofarmár >>

Juraj Široký (56): Majster štátnych tendrov >>

Andreas Tostmann (48): Mr. Volkswagen >>

Jozef Tkáč (58): Kráľ miliardových aktív >>

Miroslav Trnka (49): Strážca chúlostivých dát >>

Ján Sabol (46): Eminencia liehovej loby >>

George F. Babcoke (51): Oceliarsky bos >>