Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (55) nominoval do nezávislej kontrolnej komisie, ktorá má prešetriť úmrtie policajného exprezidenta Milana Lučanského, šiestich členov. Traja sú z radov koalície a traja z radov opozície. Ide o Juraja Krúpu (OĽaNO), Milana Laurenčíka (SaS), Petru Hajšelovú (Sme rodina), Mariána Saloňa (Smer-SD), Mariana Kotlebu (ĽSNS) a Denisu Sakovú (Hlas-SD).

A bol to práve Krúpa, kto na sociálnej sieti ostro zaútočil na niekdajšiu vládnu stranu. „Zloženie komisie je absolútnou garanciou nezávislosti, keďže v nej nie sú len zástupcovia koalície a opozície, ale aj experti a špecialisti z rôznych inštitúcií bez politických väzieb," uviedol na sociálnej sieti. Stanovisko  Smeru-SD zisťujeme.

V ďalšej časti príspevku však poriadne pritvrdil. „Zahanbujúca až šokujúca je, bohužiaľ, aktuálna snaha oboch strán Smeru dostať sa opäť k moci doslova cez mŕtvoly. Ak sa niekto mohol obávať výpovede bývalej pravej ruky Roberta Kaliňáka, boli to práve predstavitelia strán Smeru," podotkol.  Krúpa sa venuje aj otázkam korupcie, sieti organizovaného zločinu, ale aj osobe samotného Milana Lučanského.

Viac sa dozviete vo videu!

Mohlo by vás zaujímať: