Sudcovia Okresného súdu Prešov vyzývajú sudcov, ktorí sú podozriví z toho, že komunikovali s Kočnerom, aby požiadali o prerušenie výkonu funkcie sudcu. „Zverejňované informácie vrhajú nielen zlé svetlo na ostatných sudcov, ale predovšetkým podkopávajú dôveru verejnosti v právny štát,“ napísali členovia okresného súdu v spoločnom vyhlásení, informuje Denník N.

  "Sme hlboko znepokojení a šokovaní medializovanými informáciami, kde predstavitelia súdnej moci vykazujú správanie nezlučiteľné nielen so sudcovskou etikou, ale ani s elementárnymi zásadami slušnosti. Zverejňované informácie vrhajú nielen zlé svetlo na ostatných sudcov, ale predovšetkým podkopávajú dôveru verejnosti v právny štát," uvádzajú vo svojom vyhlásení.

Rešpektujúc princíp prezumpcie neviny, vyzývajú dotknutých sudcov, aby do vyšetrenia mimoriadne závažných podozrení požiadali o prerušenie výkonu funkcie sudcu. "Situácia dospela do stavu, keď minimom, čo môžeme ako predstavitelia súdnej moci v Slovenskej republike urobiť, je nezostať ticho,"tvrdia sudcovia. Koncom augusta polícia zaistila mobilné telefóny viacerým sudcom vrátane bývalej štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej.

Novou Threemou sa bude zaoberať aj Súdna rada 


Predsedníčka Súdnej rady SR Lenka Praženková otvorí na najbližšom zasadnutí Súdnej rady, ktoré bude v pondelok, tému nových medializovaných informácií v súvislosti s údajnou komunikáciou Kočnera s rôznymi bratislavskými sudcami.