Predseda parlamentu Boris Kollár mal vo svojej diplomovej práci odkopírovať viacero častí bez toho, aby riadne uviedol zdroj. Strana OĽaNO a Sme rodina sa Kollára zastávali narozdiel od ich koaličných partnerov zo strany SaS a Za Ľudí. Tí chceli, aby sa predseda parlamentu vzdal funkcie.

Podľa premiéra sú ich reakcie „napínanie svalov“ a hra na voličov. Odvolávanie Borisa Kollára z funkcie by sa mohlo uskutočniť už budúci týždeň. „Myslím si, že ak to dospeje do hlasovania, SaS aj Za ľudí stiahnu chvost a budú poslušne hlasovať jedna radosť v rozpore s tým, čo teraz tvrdia," vyhlásil v relácii premiér s tým, že ak chcú aby táto koalícia vydržala, Sme rodina musí byť jej súčasťou.

Reforma voľby šéfa polície

Reformu voľby šéfa polície by podľa premiéra mohli predstaviť na jeseň. Bývalý šéf tímu Gorila a súčasný štátny tajomník Ministerstva vnútra SR Lukáš Kyselica by podľa neho nebol dobrou voľbou na pozíciu policajného prezidenta. Vylúčil aj bývalého šéfa polície Jaroslava Spišiaka. „Ja si myslím, že pán Spišiak už jednu šancu mal a stačilo,“skonštatoval.  Premiér tiež povedal, že za jeho vlády sa Slovensko nevráti k rovnej dani 19 percent.