"V priebehu dneška dozbierame podpisy a odovzdáme ich do podateľne," doplnila predsedníčka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová. Počas pondelkovej mimoriadnej schôdze sa podľa jej slov prezentovalo minimum koaličných poslancov, hoci ich bolo v rokovacej sále prítomných dostatok. Poznamenala, že ide o porušenie demokratických práv opozície.

Predseda SaS Richard Sulík dodal, že Pellegrini ukázal svoju zbabelosť v oblasti konať pri odvolávaní Jankovskej. Petra Pellegriniho označil za "bábkového premiéra" a "dosadenú figúrku", pričom za neho podľa Sulíkových slov rozhodujú iní. "Namiesto toho, aby odvolal Jankovskú, strčil hlavu do piesku,"povedal predseda SaS. Dodal, že ako premiér by mal tiež tlačiť na vládnu koalíciu, aby ako celok tlačila na Súdnu radu SR, aby už Jankovská nemohla byť ani sudkyňou. Zdôraznil, že pozíciu sudkyne by po jej medializovaných kauzách zastávať nemala.

Na otázku, prečo nepočkajú do konca riadnej schôdze, kedy sa má odvolanie premiéra prerokovať, Matovič reagoval tým, že prečo by mali čakať. Kauzu už bývalej štátnej tajomníčky Ministerstva spravodlivosti (MS) SR Moniky Jankovskej (Smer-SD) považuje za dôkaz prepojenia mafie na Smer-SD. Dodal tiež, že Jankovská mala pre Mariana Kočnera vybavovať rozsudky za peniaze, preto ju polícia vyšetruje.

Pokračovanie na ďalšej strane >>>