„Som zvedavý, či prejde tento týždeň Monika do Súdnej rady,“ napísal 16. októbra 2017 podľa denníka N Kočner Bödörovi. Na druhý deň sa konala voľba člena Súdnej rady a Smer-SD mal eminentný záujem dostať na tento post Moniku Jankovskú. Vtedajšia ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská bola ale rázne proti. Pohrozila dokonca odchodom z vlády. Žitňanská nedávno povedala, že za Jankovskej nomináciu loboval vtedajší premiér Robert Fico.

Jankovská nakoniec svoje ambície ukľudnila a na post v súdnej rade rezignovala. Vo februári 2018 boli zavraždení Ján Kuciak (†27) a Martina Kušnírová (†27). Pár dní potom hrozil pád vlády a predčasné voľby. Kočner v tomto turbulentom období údajne Bödörovi napísal: „Ak padne Most, treba urobiť Harabina alebo Cupera ministrom spravodlivosti. Asi lepšie Cuper a riadila by to Monika. A dovládneme a splníme akčný plán.“

To sa napokon nestalo a po výmene predsedu vlády Fica za Petra Pellegriniho prišiel aj nový minister obrany. Tým sa stal nominant Mostu-Híd Gábora Gála. Kočner mal vraj potom od Bödöra chcieť väčšie kompetencie pre Jankovskú: „Ak dostane Monika tie kompetencie, tak vieme do dvoch rokov odsúdiť Gambina, aj Vlekára.“ Gambino bol v ich komunikácii právnik Daniel Lipšic a Vlekár predseda Sme Rodina Boris Kollár.

Daniel Lipšic a Boris Kollár nesedeli Marianovi Kočnerovi.
Daniel Lipšic a Boris Kollár nesedeli Marianovi Kočnerovi.
Zdroj: archív