16:20 - Pojednávanie na dnes ukončené. Pokračovať sa bude v pondelok 18. novembra.

15:37 - Nudné čítanie prerušil Šanta. Ten poukázal na to, čo pred pár desiatkami minút povedala Tandlich, a teda, nech čítajú listiny aspoň v časovom slede. „Chýba mi základný zmysel, ak preskakujete z júla na marec a podobne,“ povedal Šanta. Mandzák sa bránil tým istým čo pri Tandlich. Ževraj v takomto slede sa k materiálom dostali, a tak ich aj čítajú. Sudca nechal pokračovať v čítaní.

15:15 - Zaujímavejšie veci sa teraz dejú mimo pojednávacej miestnosti. Komisia súdnej rady, ktorá chce vyhodnotiť situáciu okolo sudcov, si chce podľa denníka N vyžiadať prepisy komunikácie Threema. Vo štvrtok 14. novembra chce vypočuť Zuzanu Maruniakovú, Denisu Cvikovú, Adriána Pažúra, Noru Halmovú a podpredseníčku Najvyššieho súdu Jarmilu Urbancovú. Komisia chce iba tú časť Threemy, ktorá by mohla znamenať pre sudcov porušenie povinností sudcov.

15:05 - V pojednávacej miestnosti medzi tým pokračuje nudné čítanie listín.

14:50 - Počas obednej prestávky sa k výpovedi Cvika vyjadril aj Lipšic. Ten nepovažuje Cvikovu výpoveď v kauze falšovania zmeniek síce za dôležitú, ale podľa neho to niečo naznačuje... Viac vo videu:

14:41 - „Nikdy som žiadne zmenky neriešila, nikomu som ich nikdy neponúkala. Je pre mňa absolútne nepochopiteľná celá konverzácia medzi dvoma osobami o mne, ktorá sa zverejnila na internete. Všetky zverejnené informácie sú nepravdivé a veľmi vážne zasiahli do môjho pracovného a súkromného života," napísala Plháková podľa aktuality.sk na Cvikove tvrdenia. Plháková chce podniknúť práve kroky na ochranu osobnosti, zatiaľ nespresnila aké.

14:35 - Pohovej číta ďalšie listiny, ktoré sa priamo zmeniek netýkajú.

14:33 - Pojednávanie poračuje.

14:21 - Prestávka na 10 minút.

Marian Kočner na pojednávaní v kauze zmenky.
Marian Kočner na pojednávaní v kauze zmenky.
Zdroj: TASR / Martin Baumann